تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۱۵:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۱۳۶

جانشین فرماندهی کل سپاه در تبریز:

سخنان ترامپ اعتراف به ظهور قدرت نو پدید به نام اسلام است/ اگر میدان عراق و سوریه نبود آیا می‌توانستیم چنین تاثیرگذاری باشیم؟

سردار سلامی تصریح کرد: سخنان سخیف دونالد ترامپ، چیزی جز فهرستی از شکست‌های آمریکا نبود و در حقیقت اعتراف به ظهور قدرت نو پدید به نام اسلام بود که شکست ناپذیر است.

به گزارش تبریز بیدار ، سردار سرتیپ حسین سلامی پیش از ظهر امروز در آیین اختتامیه هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، با بیان اینکه روحانیت صراط های منیر هدایت امت اسلامی هستند، اظهار کرد: ما امروز در یک جنگ اعتقادی و فرهنگی عظیمی به سر می بریم، جهان متحول شده است، بهمین دلیل عصر حاضر را عصر ارتباط کامل در زمان حقیقی می نامند، چرا که از هر نقطه ای از عالم می توان با تمام عالم، ارتباط واقعی و بلحظه برقرار کرد، یعنی می توان از یک نقطه با انتقال یک اندیشه و تفکر در حجم وسیعی از فضا تاثیر ایجاد کرد.

وی ادامه داد: امروز دشمنان اسلام و دین از چنین فضایی به نحو بسیار گسترده ای استفاده می کنند و می کوشند منکرات را به معروف و معروفات را به منکر تبدیل کنند. آنها متوجه شده اند که با اشغال نظامی، حصر اقتصادی، انزوای سیاسی و ارعاب و تهدید نمی توانند حرکت عظیم انقلاب اسلامی را که تجلی بخش نور خداوند بر عالم است، متوقف کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان ساخت: امروز دشمنان به این نتیجه رسیده اند که اگر بتوانند جوامع اسلامی را از هویت حقیقی دینی و اسلامی خود تهی کنند و بتوانند عناصر این هویت را که شکل دهنده روح جهاد، عدالت طلبی و آزادی خواهی است، ویران کنند، خواهند توانست بر عالم اسلام مسلط شوند.آنها این واقعیت را درک کرده اند که هر عملی در خارج، میدان و دنیای واقعی، بازتاب و پژواکی از یک حقیقت و واقعیت ذهنی است و آن اینکه انسان جز آنگونه که می اندیشد و معتقد است، عمل نمی کند.

وی اضافه کرد: دشمن دقیقا، الگوی اجازه ندادن به تعقل، ندیدن و نشنیدن را پیاده می کند، غربی ها به دنبال پاسخ، این پرسش هستند که آمریکا چگونه می تواند دلها و ذهن های مسلمانان را فتح کند؟غرب انسان را یک سیستم باز مرتبط با محیط اجتماعی تلقی می کند و معتقد است انسانها دارای پیش فرض هایی هستند، مثل اینکه ما آمریکای ها را دشمن می دانیم و آنها مسلمانان را تروریست می دانند.

وی تصریح کرد: آنها معتقدند برای اینکه بتوانیم جامعه ای را تغییر دهیم، باید یک یا چند عنصر از ساختمان معنا بخش درونی را تغییر دهیم و این الگوی جنگ فرهنگی و نرم غرب است.

وی یادآور شد: بر اساس آموزه های دینی، رسالت روحانیت معظم، امتداد رسالت انبیاء الهی است، یعنی احیای امر به معروف و نهی از منکر، حلال کردن طیبات و باز کردن غل و زنجیر اسارت از دست و پای مومنان و مسلمان است، این همان فلسفه بزرگ انقلاب ماست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه روحانیت را پرچم دار سعادت، عزت، کرامت و آزادگی مسلمانان هستند، افزود: روحانیت مشعل دارانی هستند که می توانند در مقابل تهاجم کفرآمیز مظاهر تمدن دنیای غرب باایستند.

وی تاکید کرد: هر عالمی ستاره ای درخشان در سپهر هدایت این امت و ولی فقیه نقطه کانونی این سپهر درخشان هستند.این رسالتی عظیم بر عهده روحانیت است که سبقه الهی را با رنگ خدا در جامعه منتشر کند، اگر این امر اتفاق نیفتد، مطمئنا طوفان ویرانگر ابتذال تمدن غرب، به سراغ ما نیز خواهد آمد.

وی ادامه داد: طبق آمارهای رسمی منتشر شده، سالانه بیش از 38 هزار جوان به دلیل بحران شخصیت و نسبی گرایی اخلاق خودکشی می کنند و به ازای هر یک نوجوانی که خودکشی می کند، 50 جوان در جستجوی راه فرار خودکشی است.

سردار سلامی در ادامه با اشاره به آمار بالای طلاق و تجاوز در آمریکا گفت: تمدن آمریکا در حال فروپاشی است و متاسفانه نشانه های شوم این تمدن در حال حرکت است و روحانیت رسالت عظیمی در این ارتباط دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بخشی از تحولات جهان و کشور اظهار کرد: امروز اسلام حاکمیت تشکیل داده و به قطب عظیمی از قدرت در جهان تبدیل شده و عالم در حال تغییر بوده و موضوع و محور این تغییر اسلام است.

به همین دلیل است که برای خاموش کردن نور خدا، همه قدرت های شیطانی دست به دست هم داده اند تا از ظهور یک قدرت جدید به نام اسلام جلوگیری کنند زیرا نظم ساخته دولتها در عالم در حال فروپاشی است.

وی خاطر نشان ساخت: ما در پرتو انقلاب اسلامی جهاد سختی را پشت سر گذاشته ایم و هنوز هم در میادین سختی از جهاد درگیریم.روزگاری آنان تمام تمرکز قوا و قدرت استراتژیک خود را بر قلب جهان اسلام گذاشتند و همه باهم متحد شدند و با ما جنگیدند و ما را درانزوای سیاسی و در تحریم اقتصادی سنگین قرار دادند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: در طول چهار دهه، دنیای استکبار به شکل متحد و بی‌وقفه تمام ظرفیت‌های ممکن را برای معکوس سازی روند گسترش اسلام به کار گرفته اما هر چه بیشتر تلاش کرده کمتر نتیجه گرفته است.


وی ادامه داد: باوجود تحمیل جنگ هشت ساله ما رشد کردیم و قدرت تولید کردیم و مطمئنا اگر دفاع مقدس نبود ما قوی نمی‌شدیم و نمی توانستیم تولید قدرت تولید کنیم و اقدام به ساخت موشک و توسعه قدرت نظامی نمی کردیم.

سردار سلامی تصریح کرد: جنگی که در کرخه و کارون جریان داشت امروز در غرب مدیترانه در جریان دارد، اگر میدان عراق و سوریه را ایجاد نمی‌کردند، آیا می‌توانستیم چنین نقش تاثیرگذاری در این کشورها داشته باشیم؟ دشمن، تکفیری‌ها را ساخت و به جان مردم منطقه انداخت اما در مقابل فرصت برای نفوذ انقلاب اسلامی ایجاد شد، ما را تحریم کردند و مجبور شدیم که روی پای خود بایستیم.وی در ادامه به بخشی از موفقیت های نظامی و دفاعی کشور اشاره و ابراز کرد: ساخت موشک بالستیک با دقت صد تنها در اختیار چند کشور می باشد که ایران اسلامی که ما توانستیم به این قدرت دست یابیم، امروز انقلاب ما در شبه جزیره حجاز در قالب انصار حزب‌الله با دشمنانش می‌جنگد.سردار سلامی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: سخنان سخیف دونالد ترامپ، چیزی جز فهرستی از شکست‌های آمریکا نبود و در حقیقت اعتراف به ظهور قدرت نو پدید به نام اسلام بود که شکست ناپذیر است.


وی تصریح کرد: با دقت در سخنرانی اخیر رئیس جمهور آمریکا در می یابیم، ایران به یک قدرت تبدیل شده و خبری از گزینه ی نظامی نیست، راه ها بسته شده است، اگر در میدان جهاد باشیم مطمئنا نصرت الهی شامل می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: عدم پایبندی رییس جمهور فعلی آمریکا به تعهدات رییس جمهور قبلی، نشان می دهد که ذخایر تدبیر و عقل راهبردی این کشور به پایان رسیده و این نشان می دهد این کشور در حال فروپاشی است و مطمئنا بعد از این هیچ تفاهم بین‌المللی با آمریکا برقرار نخواهد شد، چرا که منطق امروز مورد قبول هیچ کس نیست.

وی مقام معظم رهبری را نقطه‌ مرکزی تدبیر الهی خواند و افزود: ایشان با با منطق قرآن سخن می‌گویند و برای ما شوق پرواز ایجاد می کند.


سردار سلامی  در خاتمه سخنانش تصریح کرد: امروز قدرت ایمان و معنویت و همچنین قدرت مادی ما به حدی است که می‌توانیم با اطمینان در مقابل سیاست این قدرت‌ ها بایستیم و در عین حال الگویی جهان پسند از یک نظام موثر ایجاد کنیم که علی رغم اینکه محاصره می‌شود و می جنگد ولی باز پیشرفت می‌کند.