تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۸:۰۸:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۶۸۱۳۹

آیت الله مجتهد شبستری:

دشمنان آرزوی اعمال محدودیت های نظامی برای ایران را به گور خواهند برد/ روحانیت در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی وظیفه سنگینی دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسئولان هرگز اجازه اعمال محدودیت های نظامی به سپاه پاسداران و کشور را نخواهند داد و این آرزو را با خود به گور خواهند برد.

به گزارش تبریز بیدارآیت الله محسن مجتهد شبستری ظهر امروز در آیین اختتامیه هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد با بیان اینکه روحانیت باید آمادگی و وحدت خود را در مقابل دشمنان حفظ کنند، بر لزوم توسعه و تقویت فرهنگ دینی در جامعه تاکید کرد و افزود: بیداری اسلامی در دنیا آغاز شده و این موضوع مستکبرین را عصبانی کرده است.


وی اضافه کرد: دشمنان می کوشند به هر طریقی بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند و تا حدی هم در این موفق شده اند و برای رسیدن به اهداف خود فرهنگ دینی و اسلامی مردم را نشانه گرفته اند. 


آیت الله مجتهد شبستری ادامه داد: امروز آسیب های اجتماعی فراوانی را در جامعه مشاهده می کنیم که افزایش آمار طلاق و افزایش کودکان نامشروع از آن جمله است و روحانیت مسئولیت بسیار سنگینی در این ارتباط بر عهده دارد.


وی خاطر نشان ساخت: فضای مجازی همچون یک بیماری اورژانسی شده و نسل جوان را تهدید می کند و باید تحت درمان قرار گیرد و اقدامات جدی در جهت مقابله با تهدیدات  فضای مجازی صورت گیرد، البته اقداماتی در این راستا صورت گرفته اما کافی نیست.


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا در مورد ملت ایران و برجام گفت: مطمئنا روحانیت با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری، هرگز اجازه افزوده شدن شرط و شروط اضافه به برجام و همچنین اجازه اعمال محدودیت های نظامی به سپاه پاسداران و کشور را نخواهند داد و این آرزو را با خود به گور خواهند برد.