تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۲۰:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۶۸۱۴۸

امام جمعه موقت تبریز :

برجام بهانه است عصبانیت آمریکا به خاطر نفوذ ایران در منطقه است/ افرادی که به دنبال خاورمیانه جدید و بزرگ بودند، این آرزو را به گور می‌برند

امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه امروز ایران ابرقدرت منطقه است، گفت: اراجیف رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل از دست رفتن اقتدارش در منطقه بوده و برجام بهانه است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلین علی حاجی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه تبریز برگزاری موفق اجلاسیه بزرگ «علمای بلاد» در تبریز را یادآور شد و با بیان اینکه بیش از 1000 نفر از علمای استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل در این همایش بزرگ شرکت داشتند، اظهار داشت: امیدواریم این همایش دستاوردهای خوبی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و... برای منطقه شمالغرب کشور و نظام اسلامی داشته باشد.


وی با بیان اینکه احیای حوزه‌های علمیه برادران و خواهران و تبیین رسالت‌ها و مشکلات روحانیت از جمله موضوعات دستور کار این اجلاس بود افزود: این اجلاسیه می‌تواند تحولی در امور مربوط به روحانیت و حوزه‌های علمیه ایجاد کند. 


امام جمعه موقت تبریز در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ در هفته اخیر، 20 دقیقه علیه ایران حرف زد و حرف‌هایش یکی از دیگری بدتر و توهین آمیزتر بود ابراز داشت: افرادی که به دنبال خاورمیانه جدید و بزرگ بودند، این آرزو را به گور می‌برند، عصابنیت  آنها از این است که عراق از دست رفته بود ولی ایران نگذاشت، سوریه از دست رفته و به دست داعش افتاده بود ولی سپاه غیور سوریه را از دستشان نجات داد، درحالی که داعش در منطقه بهانه بود چراکه این جنگ نیابتی بود و اصل کار آمریکا و اسرائیل بودند.


وی با بیان اینکه سپاه با همکاری نیروهای مردمی محور مقاومت داعش را به بن بست رسانده و مانند دفاع مقدس افتخار آفرید، ابراز داشت: سوریه به عنوان کشور آزاد شده از دست آمریکا به سمت ایران آمده است، در لبنان هم سیدحسن نصرالله می‌گوید که پیروزی ما مرهون کمک‌های ایران و رهنمودهای رهبر بزرگ ایران، امام خامنه‌ای است، امروز یمن هم این حرف را می‌زند. 


حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه امروز ایران ابرقدرت منطقه است گفت: اراجیف رئیس جمهور آمریکا به دلیل از دست رفتن اقتدارش در منطقه بوده و برجام بهانه است، در عراق، سوریه و لبنان شکست خورد و طرحش در اقلیم کردستان هم شکست خورد.


وی با بیان اینکه ترامپ یک بنگاه‌داری بود که توانست رئیس‌جمهور آمریکا شود که شغل دومش فسادآفرینی بود، ادامه داد: این فرد امروز آمده و برای آمریکا حکم‌فرما شده که این ارذل و اوباش به دنبال حکومت بر جهان نیز هستند. 


امام جمعه موقت تبریز سخنان ترامپ علیه سپاه را یادآور شد و خاطرنشان کرد: تمام نیروهای مسلح تحت امر رهبری معظم انقلاب هستند. سپاه جایگاهش در قلب ملت و مسئولان ماست. ترامپ بعد از 40 سال از خواب بیدار شده و فهمیده که سپاه در منطقه اثرگذار است بنابراین به دنبال تخریب آن است.


وی ارتقای توان موشکی ایران توسط متخصصان سپاه را مورد اشاره قرار داد و گفت: آمریکا ظاهرا هیروشیما، لیبی، ویتنام، افغانستان وغیره را فراموش کرده که هر جایی قدم گذاشته کشت و کشتار کرده و با سلاح اتمی صدها هزار نفر را به خاک و خون کشیده است.


حاجی‌زاده شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را تغییر ناپذیر برای ملت ایران دانست و افزود: ترامپ این شعار مردم را مورد اشاره قرار داده و ما هم به‌دلیل سوابق بد و جنایات متعددش همیشه این شعار را بر زبان خواهیم داشت.


امام جمعه موقت تبریز در ادامه با بیان اینکه خلیج‌فارس از قرن‌ها قبل خلیج فارس است ادامه داد: خلیج فارس همیشه با این نام بوده، ما از این آب و خاک دفاع کرده و وجبی از این آن را به دشمن نمی‌دهیم.


وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس با گوشت و پوست و استخوان خود از ایران دفاع کردیم و در طول تاریخ تنها جنگی است که بدون ابزار یک وجب هم ندادیم ابراز داشت: امروز بسیار قدرتمند تر از دوران دفاع مقدس اجازه هیچ تعرضی را نمی‌دهیم.


حاجی‌زاده افزود: بالاتر از شهادت آرزویی برای مدافعان حریم امامت و ولایت متصور نیست، آمریکا می‌خواهد ما را از چه چیزی بترساند؟