تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۵۲:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۱۵۰

نماینده مردم تبریز در مجلس در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

اولویت تبریز در کوتاه‌مدت، «تبریز ۲۰۱۸» است/ شاهد تحرک مطلوب در حوزه عمرانی نبودیم/ لزوم تأثیرگذاری گسترده استاندار و شهردار جدید

محمدحسین فرهنگی می گوید که اولویت شهر تبریز در بازه کوتاه‌مدت، رخداد «تبریز ۲۰۱۸» است و امیدواریم اقدامات گذشته استمرار یافته و کارهای جدیدی نیز انجام شود.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشاره به آغاز کار استاندار جدید آذربایجان شرقی و انتخاب شهردار تبریز، اظهار داشت: مرجع تصمیم‌گیری در خصوص انتخاب شهردار تبریز، بالطبع شورای اسلامی این شهر است و در خصوص استاندار نیز وزارت کشور، اما نمایندگان مجلس به دلیل جایگاه نمایندگی مردم و ارتباط با هر دو نهاد و تشکیلات نقطه نظرات خود را منتقل کرده‌اند.

وی افزود: امیدواریم که مسئولین جدید تأثیرگذاری های گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف داشته باشند و به هر دو مجموعه تأکید کرده‌ایم که از افراد توانمندی استفاده کرده و انتظار داریم با انتخاب استاندار و شهردار در مقام عمل شاهد اتفاقات جدیدی باشیم.

اولویت تبریز در کوتاه‌مدت، «تبریز ۲۰۱۸» است
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه اولویت شهر تبریز در بازه کوتاه‌مدت، رخداد «تبریز ۲۰۱۸» است، گفت: امیدواریم اقدامات گذشته استمرار یافته و کارهای جدیدی نیز انجام شود و شهر تبریز را زیباتر از گذشته ببینیم چراکه گردشگران در سال جاری به شهر تبریز سفر خواهند با چهره جدید و خدمات مناسبی در این شهر مواجه شوند.

فرهنگی یادآور شد: در کنار توسعه همه‌جانبه در بخش‌های مختلف همچون فرهنگی، باید شاهد رخدادهای جدید همچون پروژه مجتمع تالار مرکزی، مرکز همایش‌های بین‌المللی در تبریز و یا افزوده شدن 2000 تخت جدید به بیمارستان‌های استان باشیم.

وی افزود: پیشنهاد کرده‌ایم که یکی از محورهای تبریز 2018، موضوع توریسم درمانی و معرفی این ویژگی به استان‌ها و کشورهای هم‌جوار باشیم و امیدواریم بهره‌برداری از پژوهشگاه ملی علوم پزشکی یک رخداد مهم در منطقه باشد.

محمدحسین فرهنگی


توانایی ایجاد سکوهای پرشی جدید
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه از منظر استانی می‌توانیم سکوهای پرشی جدیدی را ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از این سکوها، استفاده از ظرفیت معادن در توسعه استان است که با توجه به مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی در ماده ۴۳ قانون برنامه ششم، شورای معادن استانی با اختیاراتی وسیع از شورای معادن کشور در این خصوص تصمیم‌گیرنده است.

وی ادامه داد: در اینجا بحث معادن موجود در صنایع پایین‌دستی و بهره‌برداری از معادن جدیدی به‌خصوص نفلین‌سینیت در دستور کار است.

شاهد تحرک مطلوب در حوزه عمرانی نبودیم
فرهنگی در پاسخ به سؤالی درباره عملکرد 4 ساله گذشته مدیریت اجرایی استان، ابراز داشت: در این مدت، نقاط ضعف و قوت خصوصاً در بخش اقتصادی وجود داشته و شاید بتوان گفت در 4 سال گذشته در مقایسه با گذشته تحرک مطلوبی را در حوزه عمرانی شاهد نبودیم.

وی افزود: شاید تحرک مطلوب در حوزه‌های عمرانی به نسبت گذشته در 4 سال گذشته وجود نداشت اما تلاش برای تعامل و ایجاد انسجام و امنیت در استان نکات قابل توجه این دوره بوده است.

محمدحسین فرهنگی

مجلس محل تعارض آرا است نه محلی نظامی!
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره اختلاف اخیر برخی از نمایندگان استان با همدیگر، تصریح کرد: مجلس محل تعارض آرا است و محلی نظامی نیست که فردی اراده‌ای نموده و دیگران نیز از وی تبعیت کند، بلکه محلی است که هرکسی می‌تواند نقطه نظرات خودش را به‌صورت مستقل و کارشناسی داشته باشد.

وی یادآور شد: توافق نمایندگان استان در یک سال گذشته این بوده که اختلاف نظرات سیاسی و کارشناسی مانع همکاری نشود و خوشبختانه تا این لحظه این مسئله رعایت شده و داشتن دیدگاه‌های مختلف و متفاوت مانع همکاری‌های استانی نشده است.

فرهنگی خاطرنشان کرد: اخیراً در چندین موضوع، 6 نماینده حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو به‌صورت همزمان مکاتباتی را امضا کرده‌اند، البته این‌گونه نیست که نمایندگان به‌صورت فراکسیونی رأی داده باشند و ما در هر رأی گیری شاهد صف‌بندی طیف‌های مختلف سیاسی در موافقت یا مخالفت با یک لایحه هستیم.