تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۲۸:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۶۸۲۳۹

تفاوت امام جمعه تبریز و مسئولین که او را دوست دارند!

به عمل کار بر آید به سخن دانی نیست

این سوال مطرح می شود حجه الاسلام آل هاشم در این مدت زمان اندک چطور توانسته، ارتباط موثری با عامه و خواص جامعه برقرار کند؟

سرویس اجتماعی تبریزبیدار؛ قمر طالبی


اوایل خرداد ماه بود که خبر انتصاب حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم به عنوان نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز از سوی رهبر معظم انقلاب منتشر شد. مسئولیتی که به مدت  ۲۲ سال  برعهده یکی از روحانیون انقلابی و با سابقه یعنی آیت الله مجتهد شبستری قرار داشت و حال وی این سمت را به دلیل کسالت و کهولت سن و پس از سالها خدمت مجاهدانه تحویل می داد.

 

حجه الاسلام  و المسلمین محمد علی آل هاشم فرزند آیت ‌الله سید محمدتقی آل‌هاشم از روحانیون برجسته تبریز است که وی پیش از این، به مدت هشت سال، ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ارتش  برعهده داشت، مردمی بودن و سادگی اخلاقی پدر بزرگوار ایشان موجب شده که در این سالها مردم آذربایجان و خصوصا تبریز ارادت خاصی به خانواده اشان داشته باشند و همین عامل سبب شد که از زمان انتشار خبر انتصاب حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم به عنوان امام جمعه جدید شهر تبریز، شور و شعف خاص در میان مردم پس از این انتصاب مشاهده شود.


بنده هم  بعنوان یک خبرنگار  در این مدت  شاهدبوده ام ،  مراسمات با شور خاصی برگزار می شود و از مراسماتی که حجه الاسلام  و المسلمین آل هاشم حضور دارند، در کنار این مساله تبحر ایشان در سخنرانی موجب شده که حاضرین در جلسات با دقت به سخنان ایشان گوش دهند.


اما حال این سوال مطرح می شود حجه الاسلام آل هاشم در این مدت زمان اندک چطور توانسته، ارتباط موثری با عامه و خواص جامعه برقرار کند؟به عنوان نمونه احوال پرسی وی از چند تن از اصحاب رسانه استان و یا تجلیل از دانش آموزانی که در کنکور سراسری رتبه های برتر را کسب کرده بودند آن هم در جایی مثل صحن نماز جمعه، تصویری متفاوت و بدیع از برخورد یک روحانی و امام جمعه به وجود آورده است.


البته حضور  حجه الاسلام آل هاشم به مدت ۱۴ سال در درس خارج مقام معظم رهبری آنجا که در محضر بهترین استاد  و الگوی رفتاری برخورد با مردم حضور داشته است و به حق توانسته این نوع رفتار پسندیده را فرا گیرد.حال  اگر همه مسئولین و مدیران ارشد استان، رفتار و منش حجه الاسلام آل هاشم را الگوی خود قرار دهند، خواهیم دید چه اتفاقات مبارکی در استان روی خواهد داد، البته اغلب این بزرگواران در سخنرانی های خود بر چنین رفتار و برخوردهایی با مردم تاکید دارند اما از قدیم گفته اند، به عمل کار بر آید به سخندانی نیست!!

نظرات

سالار
IR

از خداوند بزرگ و‌مهربان، سلامتی و تندرسی برای حجه الاسلام آل هاشم آرزومندم. امیدوارم شخصیت، رفتار و منش این بزرگوار برای سایر مسئولین استانی الگو‌ بوده تا با صداقت و صمیمیت در رفع مشکلات مردم عزیز تبریز قدم بردارند.