تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۳۷:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۶۸۲۵۸

مناظره پزشکیان-بیگی از منظری دیگر؛

باید برحذر بود از داستان دو سر باخت

تبریز امروز در معرض ناملایمات جوی و اقلیمی و همچنین بحران های اقتصادی و بیکاری و در کنار آن آسیب های اجتماعی و معضلات مربوط به فرهنگ شهرنشینی از قبیل آلودگی هوا، تولید زباله و رفتار ترافیکی سنتی و عدم توسعه پایدار قرار دارد و با اینحال آنچه که از مطالبات و خواست‌های مردمانش متوجه می‌شویم هنوز کور سوی امیدی همچنان در قلب مردمانش باقی است.

یادداشت میهمان تبریزبیدار؛ سعید نیکو خصلت


هنوز وقتی صحبت از ۲۰۱۸ می شود جوانان و صاحب نظران این شهر در عین ابراز نارضایتی شروع به ارائه فکر و طریق می کنند و از رویاهای خود صحبت می کنند و البته الحق و الانصاف تبریز در آستانه ۲۰۱۸ تاحدی هر چند اندک مورد توجه سرمایه گذاران و گردشگران بین‌المللی قرار گرفته است و در این راستا مردم نیز همچنان منتظرند تا احتمالا فرجی و گشایشی در کسب و کار و ارتقای جایگاه بین المللی شهر حاصل آید. با اینحال عده ای نیز سردرگم در میان انبوهی از مشکلات مالی، بیکاری و اعتیاد در حال سوختن هستند و از ۲۰۱۸ هیچ ایده و مفهومی در سر ندارند.


از منظری دیگر حضور پرتلاش و امیدبخش نماینده ولی فقیه در استان، حضور نماینده ای خوش نام و با سابقه وزارت در جایگاه نائب رئیسی اول مجلس برای اولین بار، پررنگ تر شدن جایگاه نمایندگان مجلس تبریز نسبت به گذشته، حضور دو نفر از نمایندگان با سابقه تبریز در هیات رئیسه و حضور نماینده ای در مجلس با سابقه ی چندین سال استانداری در استان و نهایتا حضور استانداری با سابقه و همچنین حضور تعدادی از مسولین اسبق استانی در بدنه دولت و همچنین عزم جدی اعضای جدید شورای شهر تبریز در کنار مسؤلینی علاقمند و توانمند می تواند ما را به گام هایی بسیار مستحکم در آینده امیدوار کند.


در این میان باید آگاه بود از اینکه چه کسانی سهوا و یا عمدا بر طبل نفاق و ناامیدی بین مردان و منتخبین مردم آذربایجان می کوبند.


آری فراهم نمودن اختلافی که فرصت‌های شغلی، رونق اقتصادی و گشایش کسب و کار را هزینه تاوان خود قرار دهد و اینجاست که باید برحذر بود از داستان دو سر باخت، از نادیده گرفتن روش‌های متعالی برد برد و از تقابل بی‌نتیجه بزرگان.


براستی که در منش بزرگان بهترین حرکت، آرامش و بالاترین تکنیک، عدم درگیری است.


باشد که شاخص های توسعه پایدار ابتدا با بازگشت سرمایه اجتماعی در این شهر شکل گیرد و مطمئنا” این مهم علی رغم سلایق متفاوت کاری و سیاسی با رعایت احترام و حفظ کرامت انسان ها و با رویکرد وحدت و یکپارچگی رقم خواهد خورد.

نظرات

مهدی
DE

بله عزیز با دزدان بیت المال کاری نداشته باشیم و با حامیان اونها هم کنار بیاییم و اسمش رو بگذاریم فرهنگ مدارا و تعامل... واقعا که