تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۱۵:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۶۸۳۴۸

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد

سهم 20 میلیارد تومانی آذربایجان شرقی تسهیلات طرح رونق تولید

علی نواداد با بیان اینکه سهمیه کشور از محل تسهیلات طرح رونق تولید 20 میلیارد تومان است، ادامه داد: مبلغ 10 هزار میلیارد تومان اعتبار بازسازی و نوسازی تجهیزات در کشور تعیین شده

به گزارش تبریز بیدار ، علی نواداد در نشست بررسی عملکرد بانک های استان در طرح رونق تولید با بیان این که براساس ماموریت محول شده برای تولید و اشتغال با توجه به نامگذاری امسال به عنوان «اقتصادمقاومتی; تولید- اشتغال» برنامه ریزی کرده‌ایم، گفت: بر مبنای جمع بندی عملکردها در این زمینه تصمیم گیری خواهیم کرد.


وی با بیان این که سهمیه کشور از محل تسهیلات طرح رونق تولید 20 میلیارد تومان است، ادامه داد: مبلغ 10 هزار میلیارد تومان اعتبار بازسازی و نوسازی تجهیزات در کشور تعیین شده ولی تاکنون دستوالعملی برای چگونگی پرداخت در بانک مرکزی و بانک های عامل استانی ابلاغ نشده که باید این موضوع را پیگری کنیم.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی افزود: به دلیل این که از نظر پرداختی برای نوسازی تاکنون دستورالعملی ابلاغ نشده برای همین گلایه ای از بانک ها نداریم البته پیگیر این موضوع هستیم تا اقدام های مورد نظر انجام شود.


نواداد تصریح کرد: از بانک ها انتظار داریم مسائل مربوط به طرح رونق تولید را پیگیری کنند تا با جذب سهم نوسازی و بازسازی استان رونق تولید و اشتغالزایی ایجاد شود.


وی با اشاره به موضوع ثبت نشدن تعداد پرداخت تسهیلات در سامانه افزود: با توجه به این که پرداخت تسهیلات امسال انجام شده ولی در سامانه ثبت نشده است در این زمینه نمی توانیم جزیره ای فکر کنیم چرا که اگر در کشور این موضوع جزو عملکرد امسال محسوب شود بنابراین این موارد برای این که حق استان ضایع نشود باید در عملکرد امسال نوشته شود.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: سال گذشته در جلسه تسهیل و روان سازی پرداخت برای بانک های عامل استان دستوراتی صادر شده بود که در این جلسه نیز امیدواریم بانک های عامل به تاکیدات این جلسه توجه داشته باشند.


نواداد با بیان این که از تشکیل جلسات اختصاصی دو هدف را تاکنون دنبال کرده ایم، گفت: رفع مشکل واحدهای تولیدی و نحوه وصول منابع بانکی از اهداف تعیین شده بوده است.


وی ادامه داد: خوشبختانه تصمیماتی که تاکنون گرفته شده به هیچ عنوان مغایر با دستورالعمل ها و نظرات کارشناسی نبوده و در این زمینه با بانک ها تعامل بسیاری داریم.

نظرات

محمد
CZ

لطفا سهم شهرهای دیگر را اعلام کنید تا مردم بفهمند....