تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۶۸۴۶۵

استاندار آذربایجان شرقی:

مشکل بیکاری با سازوکارهای موجود حل نمی‌شود/بانک های خصوصی نقشی در توسعه استان ندارند!

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بانک های خصوصی نقشی در توسعه استان ندارند، گفت: مشکلات تولید و اشتغال کشور با قوانین و دستورالعمل های موجود برطرف نمی شود.

به گزارش تبریز بیدار ، مجید خدابخش در نشست مشترک اعضای کارگروه اشتغال، تشکل های کارگری و کارفرمایی، تعاون گران، خیرین بهزیستی و فرمانداران استان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تبریز، با اشاره به اینکه تولید و اشتغال اصلی ترین برنامه و محور فعالیت دولت تدبیر و امید است، افزود: اگر به دنبال حل مشکلات تولید و اشتغال در کشور هستیم با ساز و کارهای جاری کشور این امر میسر نخواهد بود.

وی اظهار کرد: منابع اصلی مردم در بانک های خصوصی است و بانک های خصوصی نیز هیچ نقشی در توسعه استان ندارند و در مورد بانک های دولتی نیز یا بخشنامه ها ابلاغ نشده و یا منابع در اختیار ندارند.

خدابخش اضافه کرد: اگر همه قوانین و ضوابط حفظ شود کار برای تولید کننده و صادر کننده سخت خواهد بود؛ باید رویه متفاوتی جاری کنیم تا این موضوع اصلی و محوری کشور حل شود.

وی افزود: اگر بیکاری را به عنوان تهدید اساسی کشور مطرح می کنیم باید در حوزه اشتغال، در ساز و کارهای اجرایی کشور وضعیتی مشابه وضعیت فوق العاده اعلام شود.

نظرات

محمد
IR

سلام-در دوره استاندار پیشین (اقای جبارزاده) مشخص شد بانکهای استان منابع حاصل از سپرده های مردم منطقه را در خارج از استان سرمایه گذاری می کنند و اقدامات جهت جلوگیری از این رویه نتیجه نداده