تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۴۸۵

مديرعامل باشگاه تراكتورسازى تبريز:

بدون يك ريال بودجه مصوب با طلبكاران تسويه كرديم/ پرداخت بيش از ١١ ميليارد بدهى در كمتر از يك سال

مديرعامل باشگاه تراكتورسازى تبريز با قدردانى از كسانى كه در حساس ترين و سخت ترين روزها به كمك اين باشگاه آمدند گفت:ياران و همراهان حقيقى را بايد در روزهاى سخت شناخت.

به گزارش تبریز بیدار ، آجورلو با اشاره به همراهى و حمايت هاى  پزشكيان و صادق نجفى اضافه كرد:در موقعيتى كه هيچ فرصتى براى حل مشكلات و رفع موانع كسب پرونده حرفه اى نداشتيم برادر عزيزم اقاى دكتر پزشكيان نايب رييس محترم مجلس شوراى اسلامى قول حمايت و همراهى دادند و با تمام وجود به ميدان آمدند تا زمينه لازم براى حل مشكلاتى كه از گذشته براى باشگاه ايجاد شده فراهم شود. همچنين تشكر مى كنم از اقاى نجفى شهردار سابق تبريز كه حتى پس از پايان دوران مسئوليت خودشان نسبت به تراكتورسازى احساس مسئوليت مى كنند و در روزهاى گذشته با همه توان به دنبال جلب حمايت براى باشگاه بودند. روز گذشته طبق اعلام مسئولين محترم فدراسيون فوتبال مراحل نهايى كار هم انجام شد و حالا در انتظار اعلام رسمى خبر حضور تراكتورسازى در رقابت هاى اسيايى هستيم.


آجورلو در خصوص پرونده حرفه اى سازى باشگاه و كسب مجوز حضور در رقابت هاى آسيايى گفت:آماده سازى مدارك و مستندات مورد نياز در اين فرايند از ابتداى سال ٩٦ آغاز شده بود و ما در مهلت تعيين شده بخش اصلى؜ پرونده را تكميل كرده بوديم كه مورد تاييد و تحسين مسئولين محترم فدراسيون فوتبال هم قرار گرفت و خوشبختانه برادر عزيزم اقاى ساكت دبير كل محترم فدراسيون اعلام نمودندتراكتورسازى بين تمامى نمايندگان فوتبال ايران در آسيا بهترين و قوى ترين عملكرد را داشته است. ما طبق دستورالعمل پيش رفتيم و از مسئولين و مديران فدراسيون فوتبال هم تشكر مى كنيم كه نهايت تعامل و همكارى را در اين بخش داشتند. تمامى فعاليت ها و تكميل پرونده دقيقا طبق دستورالعمل فدراسيون فوتبال انجام شد و همكارى كاملا نزديكى بين دو طرف جريان داشت. در همين بخش كليه پرونده هاى خارجى مى بايست تسويه مى شد كه اقدامات لازم را در ماه هاى گذشته انجام داديم و كليه بدهى هاى خارجى را پرداخت كرديم.تنها مشكل باقيمانده در تكميل پرونده حرفه اى سازى پرداخت بدهى هاى داخلى بود كه طبيعتا در اين مرحله به يارى و كمك مسئولان ورزش كشور همچنين مسئولان استانى نياز جدى داشتيم. از تمامى كسانى كه در اين بخش تلاش كردند تشكر مى كنم خصوصا رياست محترم فدراسيون فوتبال جناب اقاى تاج و همكارانشان. در نهايت با تمامى نفراتى كه از سوى كميته محترم انضباطى معرفى شده بودند تسويه حساب صورت گرفت و مبالغ اعلام شده پرداخت شد. امروز مى توانيم بگوييم با تاييد كميته انضباطى تراكتورسازى ديگر هيچ بدهى قطعى ندارد.

مديرعامل باشگاه تراكتورسازى اضافه كرد: هواداران بايد در جريان جزئيات بدهى هاى باشگاه قرار بگيرند. ما ملزم به تسويه حساب با ٣٠ طلبكار در كوتاه ترين زمان ممكن شديم در حالى كه بيش از ٣ ميليارد بدهى مرتبط با اين پرونده ها هيچ ارتباطى به دو فصل اخير نداشته و به جا مانده از سال هاى گذشته است. برخى از اين اشخاص از قرارداد سال هاى ٨٧ و ٨٨ خودشان از باشگاه هنوز مطالباتى داشتند و سال ها نتوانستند اين مبلغ را دريافت كنند. احكام صادر شده به پيش از سال ٩٤ مربوط مى شود و ما در مهلتى كمتر از دو هفته بايد بدهى باقى مانده از ٨ سال گذشته را پرداخت مى كرديم. عوامل باشگاه شبانه روز با تمامى اين ٣٠ نفر ارتباط برقرار نموده و به دنبال جلب توافق و تفاهم با آنها بودند. نكته عجيب اينجاست كه تراكتورسازى در سال هاى گذشته بودجه و اعتبارات مشخص داشته اما به ميزان قابل توجهى از تعهدات عمل نشده است و يك باره چنين فشار مالى سنگينى به ما وارد شده كه بايد در يك نيم فصل كليه بدهى هاى داخلى و خارجى را پرداخت كنيم. مجموعا در كمتر از يك سال بيش از ٨ ميليارد بدهى پرداخت شد كه ٧/٥ ميليارد مطالبات بازيكنان و مربيان خارجى بوده و حالا با ٣ ميليارد بدهى داخلى ديگر مواجه بوديم. براى ما هم عجيب است كه چطور اين ميزان بدهى در سال هاى گذشته به جا مانده و حالا در شرايطى كه يك ريال بودجه و اعتبارات دولتى نداريم پرداخت بيش از ١١ ميليارد بدهى گذشته بر دوش ما افتاد؟ تمامى اين مبلغ بدون دريافت يك ريال بودجه دولتى پرداخت شده و باشگاه در تنگناى مالى قرار گرفته است.


آجورلو همچنين گفت:هواداران بايد در جريان همه واقعيت ها قرار داشته باشند. باشگاه تراكتورسازى به درستى در مسير قطع وابستگى به كمك هاى دولتى و استقلال مالى گام بر مى دارد اما اين به معنى پرداخت ١١ ميليارد بدهى باقيمانده از گذشته در مدتى كوتاه نيست كه طبيعتا چنين امكانى وجود ندارد. همانطور كه وعده داده بوديم هزينه هاى جارى باشگاه از طريق طرح هاى اقتصادى و حاميان مالى تامين خواهد شد اما نمى توان بدهكارى هاى ٨ فصل را در يك فصل از اين طريق تامين كرد. وعده هاى خوبى داده شده و دوستان قول دادند با كمك دولت محترم اين بدهى هاى انباشته تسويه مى شود ولى هنوز اين كمك ها تحقق پيدا نكرده و با توجه به محدوديت زمانى براى پرداخت اين بدهى ها به شدت مقروض شديم. حالا در انتظار دريافت كمك دولت محترم هستيم تا بتوانيم به تعهدات خودمان عمل كنيم.از برادر عزيزم آقاى دكتر محمد شربيانى يكى از تجار محترم تبريز تشكر مى كنم كه مبلغى به باشگاه قرض دادند و امكان پرداخت بخشى از اين بدهى را فراهم نمودند. ما حالا متعهد به پرداخت اين مبالغ هستيم و همانطور كه وعده داده شد اميدواريم به باشگاه كمك شود. من فكر مى كنم يك اقدام ارزشمند در اين باشگاه صورت گرفته و حالا بايد از تيم محبوب و مردمى تراكتورسازى حمايت شود.