تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۲۸:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۴۹۲

وقتی شعار جای عمل را می گیرد؛

تبریز2018 که برای مسئولین کشوری محله ای هم نیست!!

. اینکه فلان مسئول کشوری از بی توجهی مسئولین استانی در آذربایجان شرقی نسبت به اصفهان در باب گردشگری سخن می گوید در وهله نخست خوب و پسندیده و جای تقدیر دارد اما وقتی در اتاق همین جناب مسئول در آستانه تبریز 2018 اثری از تصاویر آثار تاریخی و مذهبی تبریز دیده نمی شود باید گفت که این گونه مسئولین بیش از همه مقصر هستند!

سرویس شهری تبریزبیدار؛ 


 رویداد تبریز 2018 این روزها یکی از دغدغه های مردم شده است و برخلاف آنچه که مسئولین فکر می کردند به استقبال آن می رویم و در این بین نکرانی همه از عدم آمادگی ها برای آبروداری در شان و نام تبریز کهن است.


سخن و انتقاد در باب توجه ها به وظایف دستگاه های مختلف اعم از دولت، مجلس و شهرداری بسیار گفته شده اما نکته قابل توجه اینجاست ، مسئولینی که  امروز انتقاد می کنند خود بیش از همه مقصر هستند. اینکه فلان مسئول کشوری از بی توجهی مسئولین استانی در آذربایجان شرقی نسبت به اصفهان  در باب گردشگری سخن می گوید در وهله نخست خوب و پسندیده و جای تقدیر دارد اما وقتی در اتاق همین جناب مسئول در آستانه تبریز 2018 اثری از تصاویر آثار تاریخی و مذهبی تبریز دیده نمی شود باید گفت که این گونه مسئولین بیش از همه مقصر هستند!


امروز جلسه سیاست گذاری تبریز 2018 در دفتر سازمان میزاث فرهنگی و گردشگری کشور برگزار شد اما از در و دیوار متولی گردشگری کشور خبری از تبریز 2018 نبود!  البته قضیه به همین جا ختم نمی شود .


چگونه است در پاسپورت 32 صفحه همه ی  آثار مناطق خاصی از  ایران دیده می شود اما اثری از آذربایجان و کردستان و بلوچستان و لرستان .... دیده نمی شود! اسکناس ها با طرح جدید یکی پس از دیگری چاپ می شوند و بازهم خبری از طرح و نام آثار بسیاری از جاهای ایران نیست بگذریم از اینکه همین چند فقره ذکر شده  راه  سمپاشی دشمنان را در میان گسل های قومی و دینی ما هر دم باز می کند پس  اینجاست که می گوییم شعار ندهید و عمل را سرلوحه کارها قرار دهید.


مسئولینی که امروز برای برای پوشاندن قصورات خود از نقش مردم و بخش خصوصی می گویند باید بدانند جای جای ایران همانند تبریز بر سیاق فرهنگ مهمان نوازی به خوبی می توانند از عهده گردشگران میهمان بر آیند اما در این بین اگر نقصی دیده شود بیش از همه آبروی آنها به عنوان متولی اصلی به در خطر می افتد پس لازم است برای حفظ آبروی خودشان هم شده آستین بالا بزنند.


امروز همه مسئولین  می گویند تبریز 2018 ملی و حتی فرملی است اما چیزی که دیده می شود تبریز 2018 برای مسئولین کشوری محله ای هم نیست .


نظرات

بهرام
IR

واقعا هیچ کاری انجام نشده... وضعیت خیابان ها، وضعیت معابر، بهداشت عمومی، ترافیک و... هیچکدام حتی ذره ای تغییر نکرده برای همین هم وضعیت فعلی تبریز واقعا در شأن تبریز نیست.

حیدر
IR

اشکال نداره هم وطن هستیم.تبریز و جاهای دیگه کشور نداریم.اما سرمایه تو مرکز کشور باشه چون تو مناطق دیگه خوخو هستش.این حرفا رو نداریم هم وطنیم