تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : علم و فناوری , دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۱۱:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۵۵۱

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی:

تبریز به بهشت استارت آپ‌های ایران تبدیل می‌شود

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی گفت: از جوانان صاحب ایده و طرح فناورانه می‌خواهم که زندگینامه کارآفرینان برتر ایران و دنیا را مطالعه کرده و ببینند آنان کار را از کجا شروع کردند، کارآفرینانی که به خود تکیه کرده و روی پای خودشان ایستاده‌اند، موفق شدند.

به گزارش تبریز بیدار ، علی جهانگیری در دومین استارت آپ ویکند تبریز از رویدادهای جنبی پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، اظهار کرد: این‌که بخش خصوصی متولی این برنامه است، نشانگر شناخت بخش خصوصی از فضای کسب و کار کنونی و آینده‌ی کشور است که ضرورت دارد این استقبال و حمایت از طرح‌های فناورانه را مغتنم بشماریم.   

وی با تأکید بر این‌که تبریز را به بهشت استارت آپ‌های ایران تبدیل می‌کنیم، عنوان کرد: همه جا می‌گویند که دولت از فناوران حمایت نمی‌کند؛ این در حالی است که بدون این‌که کسی به ما اجبار کند و یا بخشنامه‌ای وجود داشته باشد، نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی را همه ساله برگزار می‌کنیم. 

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی با بیان این‌که هدف از نمایشگاه ربع رشیدی، نشان دادن دستاوردها نیست، خاطرنشان ساخت: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه، تجاری‌سازی فناوری است و بدین منظور فناوران و هم متقاضیان فناوری در این نمایشگاه شرکت کردند؛ همچنین از وزارت دفاع، صنایع استان، شرکت‌های فعال در بخش انرژی که به نوعی مشتریان فناوری هستند، برای بازدید از نمایشگاه دعوت شده است.  

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی بیان داشت: طبق ارزیابی پژوهشکده‌ی توسعه و برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی، سال گذشته ۱۰ تا ۱۲ درصد طرح‌ها موفق به فروش دانش فنی و یا راه‌اندازی کسب و کار جدید شدند که موفقیت بسیار خوبی است. 

گفتنی است، "پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی" از ۲۰ تا ۲۴ آبان‌ماه سال‌جاری در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا است و در جریان برگزاری این نمایشگاه 28 رویداد فناورانه برگزار می‌شود.