تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۲۲:۱۷:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۵۹۱

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌شرقی:

60 درصد مددجویان کمیته امداد استان، حاشیه نشین هستند/ نگرانی از افزایش میزان طلاق در بین مددجویان کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از 60 درصد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی، حاشیه نشین هستند

به گزارش تبریز بیدار ، محمد کلامی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، در تشریح اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: از زمان تشکیل مرکز ترک اعتیاد ماده 16 استان، 86 خانوار از طریق مقام قضایی به ما معرفی و تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته اند و بجز خدمات مسکن تمامی خدمات حمایتی کمیته امداد را دریافت می کنند.


وی در ادامه به ارائه آماری از تعداد زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی پرداخت و گفت: 600 خانواده زندانی، 144 خانواده متارکه ای، 33 خانواده مفقود سرپرست و 92 خانواده بدسرپرست در استان تحت پوشش کمیته امداد هستند که اغلب مشکلات این خانواده ها بنوعی به مواد مخدر مربوط است.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اضافه کرد: مددجویان معتادی که سرپرست خانوار هستند و به اختیار خود اقدام به ترک کنند، کمیته امداد، به منظور حمایت از این افراد، سه دوره شش ماهه خدمات به آنها ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی، حاشیه نشین هستند، افزود: با توجه به اینکه گرایش به مصرف مواد مخدر در چنین مناطقی بالاست، در این راستا اقدام به ارائه خدمات مشاوره ای، اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی می کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌شرقی، با ابراز نگرانی از افزایش میزان طلاق در بین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گفت: با توجه به اینکه 55 سرفصل خدمات توسط کمیته امداد به خانواده های دارای سرپرست معتاد ارائه می شود و یارانه این افراد نیز سه برابر می شود، بیم آن داریم که این موضوع باعث کشش این خانواده ها به طلاق شود.