تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۵:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۵۹۷

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

سیاست زدگی ها و جناح گرایی ها نباید در فضای دانشگاه ها باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: دانشجویان باید با آرمان گرایی انقلابی و با اجتناب از سیاست زدگی های و جناح گرایی ها، تحصیل، تهذیب و ورزش را که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در دانشگاه ها در اولویت قرار دهند.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مسئولان و دانشجویان دانشگاه آزاد شهرستان شبستر با بیان اینکه زمان شناسی و بصیرت از ویژگی های دانشجویان پیرو راه امام و مقام معظم رهبری است، گفت: تحصیل، تهذیب و در کنار آن ورزش سه محور اساسی برای رشد جوانان انقلابی است که باید دانشجویان با آگاهی و زمان شناسی و بدور از سیاست زدگی ها و جناح گرایی ها در تحقق آن گام بردارند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه امروزه نسل جوان و قشر دانشجو با جنگی خطرناک تر از جنگ فیزیکی و تسلیحاتی بعنوان جنگ نرم در ستیز است، افزود: مقام معظم رهبری در تبیین جنگ نرم فرموده اند که دشمن به دنبال راه‌های نفوذ و استفاده از ابزارهای دیگری است که به ‌جای جسم، ذهن و روح و مبانی عقیدتی و فکری و فرهنگی ملت ما بخصوص نسل جوان و فرهیخته را هدف قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهارداشت: برای مقابله با نفوذ دشمن و دفاع از خاک‌ریزهای اعتقادی، تحصیل، تهذیب و ورزش باید مهمترین اولویت جوانان و دانشجویان باشد.

وی با بیان اینکه  مقوله ورزش و ارتباط آن با مبانی فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی، اعتقادی و مذهبی اهمیت پرداختن به آن را در یک جامعه اسلامی وظیفه است، افزود: به همین دلیل مقام معظم رهبری، ورزش را در کنار تحصیل و تهذیب برای دانشجویان مورد تأکید قرار داده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دانشجویان باید از آگاهی سیاسی بالایی برخوردار باشند، گفت: ارتقاء سطح بینش و نگرش سیاسی در بین دانشجویان بخشی از برنامه های آموزشی دانشگاه ها است، اما قشر فرهیخته کشور نباید دچار سیاست زدگی ها و جناح گرایی ها شوند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: شناخت و آگاهی دانشجویان از مسائل سیاسی باید در سطح اعلای خود قرار داشته باشد تا این قشر تحصیل کرده با حضوری آگاه در مشارکت های مدنی جامعه را در مسیر تحقق آرمان های نظام و انقلاب راهنمایی و همراهی کند.