تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۴:۵۰:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۶۸۶۰۵

معاون استاندار:

ظرفیت‌های خسروشاه باید در حوزه ملی و بین المللی معرفی شود/ در راستای تبریز2018 همایش بزرگ روحانیت خسروشاه برگزار شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ظرفیت‌های خسروشاه باید در حوزه ملی و بین المللی معرفی شود.

به گزارش تبریز بیدار ، رحیم شهرتی فر در دیدار با شهردار، اعضای شورای شهر و تعدادی از معتمدین شهر خسروشاه با اشاره به ویژگی های بارز فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... این شهر گفت: خسروشاه شهری با آوازه ملی است و باید در زمینه شناساندن فرهنگ غنی مردم این شهر در حوزه ملی و حتی بین المللی بیش از پیش تلاش کرد.

وی عنوان کرد: وجود سلسله جلیل القدر خاندان علمای خسروشاهی ها و همچنین مفاخری در حوزه فرهنگ، صنعت، تجارت و اقتصاد، اثباتی بر آوازه ملی و بین المللی شهر خسروشاه است.

وی به فداکاری و مجاهدت های مردم خسروشاه در برهه های حساس تاریخ معاصر ایران همچون انقلاب اسلامی و ایام دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: بافت فرهنگی و مذهبی شهر خسروشاه با داشتن مساجدی با منابر با شکوه نیز از دیگر دلایل پیشتازی خسروشاه در حوزه دینی و فرهنگی است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه به حرات می توان گفت خسروشاهی ها در اقتصاد ایران، گام های بسیار بزرگی برداشته اند تصریح کرد: مسئولان باید برای شناساندن داشته های غنی تاریخی، فرهنگی و مذهبی این شهر و روستاهای اطراف آن بیش از پیش تلاش کنند.

شهرتی فر در ادامه با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 به مسئولان خسروشاه پیشنهاد کرد در راستای شناساندن بین المللی این شهر، همایش بزرگ روحانیت برگزار کرده و از فعالین اقتصادی و صنعتگران خسروشاهی مقیم در خارج از کشور و دیگر استان ها برای حضور در این شهر و کمک به افزایش سرمایه گذاری ها در این منطقه دعوت کنند.