تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۶:۲۰:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۶۸۶۰۶

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی خبر داد

برپایی 45 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان در استان

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از برپایی 45 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان غرب کشور در این استان خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، محسن ارشدزاده ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در زلزله اخیر مناطق غرب کشور و ابراز همدردی با حادثه دیدگان این زلزله اظهار داشت: تقریبا تمامی افرادی که در زلزله دچار آسیب شده اند، جزو جامعه هدف بهزیستی به شمار می روند.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط سازمان بهزیستی آذربایجان شرقی برای حمایت از حادثه دیدگان زلزله غرب کشور گفت: در همان ساعات اولیه وقوع زلزله با همکاران بهزیستی استان کرمانشاه تماس و آمادگی خود را جهت امدادرسانی به زلزله زدگان اعلام کردیم.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی، در ادامه از تشکیل کمیته مدیریت بحران برای کمک به حادثه دیدگان زلزله مناطق غرب کشور در اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: در این راستا 45 پایگاه جمع آوری های کمک های مردمی در سطح استان ایجاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به لیست اقلام مورد نیاز زلزله زدگان مناطق غرب کشور گفت: پتو، لوازم گرمایشی، چادر، آب معدنی، لوازم بهداشتی و ... از جمله اقلام مورد نیاز زلزله زدگان هستند.

ارشدزاده خاطرنشان کرد: مردم نوعدوست استان می‌توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب 43141111111 و یا شماره کارت 5041727010024055 نزد بانک رسالت بنام مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی واریز کنند.

وی با اشاره به تخریب شدن اداره بهزیستی سرپل ذهاب در زلزله اخیر، اضافه کرد: بر این اساس دو دستگاه کانکس با مجموع متراژ 72 متر مربع توسط اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی به منظور استقرار بهزیستی این شهر ارسال شده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در پایان با تاکید بر اهمیت حمایت های روانی پس از وقوع بلایای طبیعی، از اجرای طرح محب در مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد و گفت:  در این راستا تیمی از داوطلبان طرح محب از تمامی شهرستان های استان در آماده باش هستند و در صورت نیاز به مناطق زلزله زده اعزام خواهند شد.