تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ۲۰:۰۶:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۶۸۶۲۷

امام جمعه موقت تبریز:

بسیج از ابتدای انقلاب در میدان‌های سخت ایستاده است/ زلزله کرمانشاه دل مردم ایران را به درد آورد

امام جمعه موقت تبریز گفت: بسیج از ابتدای انقلاب در میدان‌های سخت ایستاده و رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کرده اند بسیج باید بیش از پیش در وسط میدان باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدتقی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به وقوع زمین لرزه در استان کرمانشاه و جان‌باختن تعدادی از هموطنان در این حادثه اظهار کرد: زلزله دلخراش استان کرمانشاه که دل مردم ایران را به درد آورده و داغدار کرده است و بنده این مصیبت را به محضر رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و خانواده‌های داغ دیده تسلیت عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: از مردم عزیز و غیرتمند کشورمان خواستارم برای کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق هلال احمر و سایر سازمان‌های امدادرسان به مناطق زلزله زده ارسال کنند.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج گفت: بسیج لشکر مخلص خداست، از ابتدای انقلاب در وسط میدان‌های سخت ایستاده، پشتوانه انقلاب هستند و رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کرده اند بسیج باید بیش از پیش در وسط میدان باشد.

وی با اشاره به سالروز آزادسازی سوسنگرد، افزود: عامل آزادسازی این شهر وحدت برادران نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، بسیج و عشایر و نقش بارز مقام معظم رهبری در تاکید برای آزادسازی است چرا که این آزادسازی بسیار مهم بود.

آل‌هاشم، با اشاره به سالگرد ارتحال علامه محمدتقی جعفری، خاطرنشان کرد: علما و فقهای نعمت بزرگی برای ما و ایشان افتخاری برای اسلام، ایران و آذربایجان هستند و خوشبختانه در اول آذرماه امسال، به همت دانشگاه هنر اسلامی کنگره‌ای برای تجلیل از این بزرگوار برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته وقف یادآور شد: وقف از زمان پیامبر اکرم(ص) وجود داشته و موقوفات برای آحاد جامعه از مستمندان و نیازمندان و غیره هزینه می‌شود و مومنین از اموال پاک خود برای زمان پس از درگذشت، باقیات الصالحات به جای بگذارند.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به 28 ماه صفر و ارتحال جانسوز پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و آخر ماه صفر با شهادت امام رضا(ع) به پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: تعداد زائران اربعین حسینی امسال بی‌نظیر بود.

وی همچنین در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز تبریز، با اشاره به موضوع شفاعت، ابراز داشت: از اعتقادات مسلم شیعه شفاعت آل محمد(ع) است و در 31 آیه قرآن مجید به مسئله شفاعت پرداخته شده است.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: شفاعت تنها با اذن پروردگار متعال ممکن است و پیامبر اکرم(ص) فرموده است که من شفاعت خودم را برای بخشش گناهکاران امتم در روز قیامت نگه داشته ام.

وی افزود: در روایات اهل بیت(ع) وارد شده است که شفاعت به رباخواران، کم فروشان و منکرین معراج، سوال شب قبر، بهشت و جهنم و مسئله شفاعت نخواهد رسید.