تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۴۴:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۶۴۳

آجرلو در نامه به وزیر ورزش و جوانان کشور نوشت:

ورزشگاه يادگار امام تبریز نمى‌تواند ميزبان بازى‌هاى آسيايى باشد/ هیچ حمایتی از ما نمی شود!

مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی تبریز با ارسال نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان کشور اعلام کرد: ورزشگاه يادگار امام تبریز با شرايط موجود نمى‌تواند ميزبان بازى‌هاى آسيايى تراکتورسازی باشد.

به گزارش تبریز بیدار ،  مصطفی آجرلو مدیرعامل باشگاه تراکتورسازى تبریز با ارسال نامه‌اى سرگشاده به سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان کشور، ضمن ارائه گزارشى از وضعیت ورزشگاه یادگار امام تبریز درخواست کرد با واگذارى این ورزشگاه به باشگاه تراکتورسازى شرایط نامناسب فعلى بهبود یابد.‌

متن کامل این نامه به این شرح است؛

همانطور که مستحضر می‌باشید خوشبختانه با حمایت و همراهی جنابعالی و همچنین ‌آقای داورزنی و  مسوولین فدراسیون فوتبال خصوصا  آقای تاج و همکارانشان موانع دریافت پرونده حرفه‌ای و مجوز حضور در لیگ قهرمانان باشگاه‌هاى آسیا رفع گردیده و باشگاه تراکتورسازی یکی از نمایندگان فوتبال ایران در این رقابت‌ها خواهد بود‌.

با این وجود و علیرغم تلاش‌های همه جانبه در مسیر حضور قدرتمندانه در رقابت‌های آسیایى متاسفانه به استثناء برخی از نمایندگان دلسوز آذربایجان در مجلس شورای اسلامی از جمله برادر عزیزم آقای دکتر پزشکیان‌، هیچ گونه حمایتی از مجموعه تراکتورسازی در سطح استان نشده و کم لطفی‌های صورت گرفته در عرصه‌های گوناگون در آستانه حضور این باشگاه در مسابقات قاره‌ای می‌تواند مشکلات بزرگی را برای ورزش و فوتبال ایران ایجاد نماید‌.

یکی از مهمترین شاخصه‌ها در میزبانی شایسته از رقابت‌های آسیایی بدون تردید استفاده از ورزشگاهی مناسب در سطح استانداردهای روز جهانی است و طبق سنوات گذشته ورزشگاه یادگار امام تبریز به عنوان استادیوم اختصاصی تراکتورسازی در رقابت‌هایی آسیایی به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شده، اما متاسفانه شرایط نامناسب و غیر حرفه‌ای این ورزشگاه به گونه‌ای است که قطعا نمی‌تواند میزبان مناسبی از بازی‌های حساس آسیایی باشد.‌

با کمال تاسف به اطلاع جنابعالی می‌رسانم که زمین چمن مهمترین ورزشگاه شهر تبریز با بی توجهی‌های صورت گرفته به هیچ وجه شرایط مناسبی برای میزبانی رقابت‌های داخلی ندارد و حتی سرمربی ‌تیم تراکتورسازی آقای گل‌محمدی از اینجانب درخواست نموده‌اند دیگر هیچ کدام از بازی‌های تیم در این ورزشگاه برگزار نشود.

 کلیه اعضا و بازیکنان تیم هم به شرایط نامناسب این زمین بارها اعتراض کرده‌اند و حتی کیفیت نامناسب چمن بارها موجب مصدومیت بازیکنان تراکتورسازی یا حتی اعضای تیم های میهمان شده است. در این شرایط چگونه می‌توان انتظار داشت که تیم‌های آسیایى، حاضر به برگزاری مسابقات خود در این ورزشگاه شوند؟

در شرایطی که با شیطنت برخی دشمنان منطقه‌ای امکان میزبانی جمهوری اسلامی ایران در برابر نمایندگان برخی از کشورها در رقابت‌های آسیایی سلب شده و بازی‌ها در کشور ثالث برگزار می‌شود، بی‌توجهی به یکی از استادیوم های مهمی که وظیفه میزبانی از رقابت‌های قاره‌ای را بر عهده خواهد داشت، چه معنی و مفهومی دارد؟

در کمال تاسف به اطلاع جنابعالی می‌رسانم که نه تنها سایر تیم‌های تبریز مسابقات خود در رقابت های لیگ دسته اول را در زمین ورزشگاه یادگار امام برگزار می‌کنند، بلکه حتی در کمال تعجب تمرینات برخی از این تیم‌ها هم در زمین اصلی ورزشگاه یادگار امام برگزار می‌شود که اتفاقی عجیب و باورنکردنی به شمار می‌رود.‌

آیا به طور مثال بازی‌های خانگی تیم های لیگ دسته اول تهران در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود یا اینکه باشگاه‌های نفت‌، سایپا‌، پیکان، بادران و سایر تیم‌های تهرانی اجازه پیدا می‌کنند تمرینات خود را در مهمترین ورزشگاه پایتخت برگزار کنند؟ اگر چنین امکانی برای باشگاه های تهرانی وجود ندارد و با توجه به اهمیت استادیوم آزادی این ورزشگاه تنها میزبان مسابقات تیم های پرسپولیس و استقلال در رقابت‌های لیگ برتر است، چطور ورزشگاه یادگار امام می‌تواند میزبان تمرین و بازی‌های سایر تیم‌ها در شهر تبریز باشد و در این مقوله هیچ توجهی به میزان اهمیت‌، پایگاه اجتماعی و نقش آفرینی تراکتورسازی در ورزش کشور صورت نمی‌گیرد؟

بنده جنابعالی را خیرخواه و حامی ورزش حرفه‌ای به منظور سرفرازی نمایندگان  ایران  اسلامی در رقابت های بین‌المللی می‌دانم و همانطور که در موضوع حرفه‌ای‌سازی باشگاه و حل مشکلات در مسیر کسب مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا همواره حامی و همراه ما بودید، بدین‌وسیله تقاضا می‌کنم در راستای سرفرازی باشگاه تراکتورسازی رقابت‌های بین‌المللی و با توجه به شرایط نامناسب موجود جهت واگذاری استادیوم یادگار امام تبریز به این باشگاه دستور اقدام صادر فرمایید‌.

در این صورت علاوه بر ترمیم چمن نامناسب این ورزشگاه‌، با کاهش فشار مسابقات و تمرینات مداوم می‌توان امکان بهبود شرایط را به منظور پذیرایی از تیم‌های آسیایی در مسابقات لیگ قهرمانان در فرصت کوتاه باقیمانده فراهم ساخت‌