تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۱۳:۵۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۶۷۲

سرقت از خبرنگاران ایسنا با قمه!

شامگاه یکشنبه دو خبرنگار ایسنا در خیابان توحید اصفهان مورد حمله "موتور سواران قمه به دست" قرار گرفتند.

به گزارش تبریز بیدار ، شامگاه یکشنبه دو خبرنگار ایسنا در خیابان توحید اصفهان مورد حمله "موتور سواران قمه به دست" قرار گرفتند.

، این اتفاق در حالی رخ داد که خیابان توحید از مراکز اصلی خرید و یکی از خیابان‌های منتهی به منطقه تاریخی جلفا در اصفهان به شمار می‌آید و همواره میزبان جمعیت قابل توجهی از زنان، دختران جوان و گردشگران خارجی است.

مردان موتورسوار در پیاده رو به خبرنگاران حمله کرده و با تهدید قمه، تلفن همراه یکی از آنها را به سرقت بردند. "مردان موتورسوار به راحتی یک جاکلیدی قمه حمل می‌کردند و به نظر نمی‌رسید ترسی از ماموران پلیس که یک کانکس ثابت در چهار راه توحید دارند، داشته باشند!"

در حالی فرمانده انتظامی استان اصفهان بارها از کاهش شمار جرائم خشن گفته و تاکید کرده که مبارزه با اراذل و اوباش از اولویت‌های نخست پلیس است که وقوع چنین حوادثی نه در یک خیابان خلوت و یا روز تعطیل بلکه در یکی از مراکز اصلی خرید و گردشگری در شهری که مدیران آن نوید توسعه گردشگری و تبدیل آن به یک شهر شابانه روزی را می‌دهند، "زنگ خطری برای امنیت در اصفهان است." 

حضور خبرنگاران ایسنا در کلانتری منطقه نشان می دهد که شامگاه یکشنبه حداقل سه شهروند دیگر در خیابان‌های شلوغ شهر (نظر، رودکی و توحید) مورد سرقت این موتورسواران قمه به دست واقع شدند. دیشب تنها چند تلفن همراه به سرقت نرفته بلکه امنیت از ذهن شاهدان ماجرا دزدیده شده است.

از سوی دیگر ضعف مدیران سابق شهری نیز در وقوع چنین حوادثی بی‌تاثیر نیست. پیاده‌روهای تاریک با کارگاه‌های ساختمانی که به نظر می‌رسد زمان اتمام آن‌ها نامشخص است، محیط انجام جرم را نه تنها برای سارقان بلکه برای مزاحمان نوامیس نیز مهیا کرده است.

اگرچه پلیس می گوید مهاجمان را تعقیب کرده است اما در نهایت آن‌ها موفق به فرار شده‌اند، اما خبرنگاران چیز دیگری می‌گویند!  

به گزارش خبرنگاران ایسنا "هیچ کسی نسبت به این اتفاق عکس‌العملی نشان نداد، اگرچه باید به مردم حق داد زیرا صدمه زدن به مردم برای اراذل و اوباشی که به راحتی در خیابان‌های شلوغ شهر مانور می‌دهند و قمه می‌کشند کار دشواری نیست! اما سوال اینجاست آیا وقوع چنین حوادثی نشان نمی‌دهد امنیت در شب‌های اصفهان رنگ می‌بازد؟

منبع: ایسنا