تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۵۸:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۶۸۶۷۷

از امروز انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می کند؛

آغاز هفته فیلم اروپا در تبریز

انجمن سینمای جوانان ایران با مشارکت شبکه مؤسسات فرهنگی اتحادیه اروپا در ایران، هفته فیلم اروپایی را در تبریز برگزار می‌کند.

به گزارش تبریز بیدار ، هفته فیلم‌ اروپایی که به تازگی با مشارکت امور بین‌الملل این انجمن و شبکه مؤسسات فرهنگی اتحادیه اروپا در ایران (EUNIC) به‌ریاست الکساندر ریگِر و ‌نمایندگی توماس کلویبر، در تهران، موزه سینما برگزار شده بود، امروز در تبریز با نمایش ۴ فیلم آغاز می‌شود.

"علی محرمی" معاونه هنری اداره کل ارشاد آذربایجان شرقی در این خصوص گفت: در آستانه‌ی ورود به رویداد تبریز 2018 که در آن تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران و موسسات فرهنگی اتحادیه اروپا، هفته فیلم اروپا را در تبریز برگزار می‌کند.

فیلم کوتاه «بار سنگین خاطره»، محصول اتریش، داستان موسیقی‌دان جوان و باانگیزه‌ای‌ست که برای یافتن یک برگه نت موسیقی به خانه یک موسیقی‌دان مسن‌تر فرستاده می‌شود؛ ولی در آن‌جا درگیر آرشیو ارزشمند، سیستم خراب لوله‌کشی خانه و زندگی پر از اختلال موسیقی‌دان مسن‌تر می‌شود.

فیلم کوتاه «آواز»، محصول مجارستان، درباره دختری به‌نام «سوفی» است که تلاش می‌کند خود را با مدرسه جدیدش وفق دهد. آواز خواندن در گروه کُر مدرسه تنها دغدغه اوست اما با معلم گروه کُر دچار چالش‌هایی می‌شود و ... .

فیلم کوتاه «چاق شدن به روش سالم»، محصول بلغارستان، داستانی تخیلی‌ست از هوس و اشتها که با کِششی نادر، پُر از ایده‌های بزرگ، قلب‌های بزرگ و البته انسان‌های بزرگ است.

فیلم بلند «قبل از شفق سحرگاهی»، محصول اتریش، داستان اشتفان تسوایگ، هنرمند بزرگ که علی‌رغم شهرت جهانی در تبعید است و به دلیل زوال اروپا در ناامیدی و یأس به‌سر می‌برد را روایت می‌کند.

هفته فیلم اروپایی در تبریز با نمایش آثاری از ۸ کشور این قاره شامل؛ یونان، بلغارستان، آلمان، لهستان، مجارستان، دانمارک، هلند و اتریش، با همکاری DMC و گروه هنری آریانا از ۲۹ آبان‌ماه تا ۲ آذرماه از ساعت ۱۸ در سینما ناجی شهر تبریز برگزار می‌شود.


براساس این گزارش مراسم افتتاح این رویداد فرهنگی روز دوشنبه بیست و نهم آبان‌ماه از ساعت 17  آغاز شده و نمایش فیلم‌ها تا دوم آذر‌ماه ادامه دارد و شرکت درآن رایگان است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از این برنامه به سینما ناجی تبریز واقع در اول سربالایی ولیعصر مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز مراجعه نمایند.