تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۰:۱۰:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۶۸۶۸۵

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز:

برپایی ۴۰ نمایشگاه معرفی ‌تبریز در ۴۰ کشور دنیا/ «تبریز2018» رویداد فرهنگ محور است

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز گفت: ۴۰ نمایشگاه معرفی ظرفیت‌ها، جاذبه‌های تاریخی و گردشگری تبریز در ۴۰ کشور دنیا برگزار می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام و‌المسلمین احمد حمیدی عصر امروز در نشست خبری با رسانه‌ها، با تاکید بر اینکه باید با جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف، تبریز را به کانون توجه تبدیل کنیم اظهار کرد: در قالب‌های مختلف می‌توانیم مفاخر، مشاهیر و پایبندی مردم به دین را در تاریخ مدنیت تبریز معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه خبرنگاران می‌توانند در انعکاس اخبار رویدادها و معرفی تبریز نقش مهمی داشته و همچنین مطالبه گری کنند افزود: رسانه‌ها می‌توانند مردم را با این رخداد همراه کنند. شاید توقعات نابجایی بین مردم ایجاد کرده ایم و اینگونه در ذهن مردم ثبت شده که ابتدای سال 2018 مردم از خواب بیدار شده و می‌بینند تبریز گل و بلبل و تبدیل به پاریس شده و گردشگران پشت مرزها منتظر آمدن به تبریز هستند. این اتفاقات رخ نخواهد داد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز با تاکید بر اینکه «تبریز2018» رویداد فرهنگ محور است گفت: نمی توان اقدامات قابل توجهی در حوزه زیرساختی انجام داد و مهم این است که جهت گیری فعالیت‌های ما، تبریز را به شهری گردشگرپذیر و دارای امکانات جذب گردشگر تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه «تبریز2018» رویداد فرهنگی، هنری و ورزشی خواهد بود ابراز داشت: برنامه‌های مختلفی ترتیب داده شده است و باید مردم را با خود همراه کنیم چراکه خود مردم نقش مهم و بارزی را در میزبانی این رویداد بر عهده دارند.

حجت الاسلام حمیدی خاطرنشان کرد: برگزاری 7 عنوان شهر فرهنگی در کشورهای مختلف، انعقاد قراراداد پروتکل خواهرخواندگی و تاکید بر دیپلماسی فرهنگی، برگزاری 40 عنوان نمایشگاه در 40 کشور برای معرفی تبریز و جاذبه های آن، برگزاری شب شعر تبریز در 10 کشور برای شهروندان ایرانی مقیم، با محوریت استاد شهریار و پروین اعتصامی و برگزاری همایش معرفی 3 علامه برای هموطنان ایرانی در این 10 کشور ازجمله سرفصل‌های برنامه‌های فرهنگی رویداد «تبریز2018» است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه بزرگ تبریز در گذر تاریخ را طراحی کرده ایم و امیدواریم در ماه‌های آتی این نمایشگاه را اجرا کنیم ابرازداشت: اجلاس شهرداران کشورهای منطقه قفقاز، اجلاس خبرنگاران تخصصی گردشگری و جشنواره بین المللی عکس فیروزه از دیگر برنامه‌های فرهنگی در زمینه «تبریز2018» است.

معاون فرهنگی شهردار تبریز از برگزاری پنجمین جشنواره نمایش‌های خیابانی و فضای باز «تبریزیم» خبر داد و با بیان اینکه این جشنواره یکی از برنامه‌های مهم و خیابانی تبریز 2018 است افزود: چندین ماه این جشنواره به مخاطبین ارائه می‌شود و اجرای آن در نقاط مختلف شهر در محوطه جاذبه‌های گردشگری تبریز خواهد بود که در راستای ترویج فرهنگ گردشگری است.