تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۰:۱۴:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۶۸۶

در حاشیه آغاز چینش مدیران ارشد شهرداری تبریز؛

آنان که آمدند، آنان که رفتند/ تغییرات مدیریتی در شهرداری ادامه دارد

شنیده ها از تغییرات جدی در تمام مناطق شهرداری و جابجایی و تغییر تعدادی از مدیران در حوزه معاونت ها و سازمان های تابعه شهرداری تبریز خبر می دهد و شهردار تبریز این روزها بر دو عنصر پاکدستی و تخصص در انتخاب مدیران ارشد شهرداری تاکید می کند، باید منتظر بمانیم و با تغییر یا تثبیت کابینه مدیریتی ایرج شهین باهر، به قضاوت در این باره بپردازیم.

سرویس شهری تبریزبیدار؛

با آغاز به کار فعالیت شهردار جدید تبریز، به رسم سنت دیرینه مدیریتی در هر سازمانی خصوصا شهرداری تبریز، بانگ رحیل برخی مدیران شهری خواسته یا ناخواسته به صدا در می آید و تودیع و معارفه های مختلف و متنوعی در سازمان ها و مناطق این مجموعه عظیم در نقاط مختلف شهر برگزار می شود.

ایرج شهین باهر در اولین روزهای مدیریتی خود با تغییر مدیرکل حوزه شهردار و دفتر خود، چند تغییر کلیدی را در شهرداری آغاز کرد؛ رسول موسایی را با سابقه حصور در پست های مدیریت مالی از شهرداری پردرآمد منطقه به ساختمان مرکزی در ابوریحان آورده و بر کرسی قائم مقامی که پس از رفتن مرتضی آبدار به سازمان میراث فرهنگی عملا خالی مانده بود، نشاند.

جانشین موسایی، محمدباقر خوشنواز بود که پس از حدود 6 سال حضور در شهرداری کم برخوردار منطقه 10، این بار به درآمدزاترین منطقه شهرداری تبریز آمد که موسایی در جلسه تودیع خود از آن به عنوان "خاص ترین منطقه بین شهرداری ها" نام برده بود. رسول وظیفه شناس نیز از مسئولین نظام مهندسی استان جایگزین خوشنواز در منطقه 10 شد و در اولین دیدار با کارکنان این منطقه اظهار کرد که "لذت و همکاری و کار در مناطق محروم و کم برخوردار برای بنده عبادت است".

اما مهم ترین انتصاب ایرج شهین باهر به حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری اختصاص داشت و علی مدبر پس از 16 ماه از پست این معاونت مهم شهرداری خداحافظی کرد و جای خود را به مسعود برزگر جلالی، مدیرعامل سال های اخیر سازمان عون بن علی داد که پیش از این همکاری و انتقادات او در روزنامه خود در زمان ریاست سازمان پارک ها در خاطر بسیاری از شهروندان و مدیران شهری به جای مانده است.

شهردار جدید در کنار این انتصابات مهم و ساختاری، یک انتصاب تشریفاتی با سمت مشاور انجام داد که بازخوردهاز متفاوت و قابل توجه سیاسی با خود به همراه دارد. انتصاب میرعلی اصغر الموسوی، رقیب سابق خود در فرآیند انتخاب شهردار به سمت مشاور امور بین الملل شهردار، حکمی بود که نشان داد شهین باهر بر تاکید بسیاری از سیاسیون مبنی بر پرهیز از گرایش به یک جناح و استفاده از ظرفیت ها وقعی قائل است.

در این راستا شنیده های تبریزبیدار از تغییرات جدی در تمام مناطق شهرداری و جابجایی و تغییر تعدادی از مدیران در حوزه معاونت ها و سازمان های تابعه شهرداری تبریز خبر می دهد، چنانچه لازمه همراهی بدنه شهرداری برای چابکی و تحرک و همسویی بیشتر با مدیریت ارشد جدید و شورای شهر نیز تعییر در مدیران میانی است.

شهردار تبریز این روزها بر دو عنصر پاکدستی و تخصص در انتخاب مدیران ارشد شهرداری تاکید می کند،باید منتظر بمانیم و با تغییر یا تثبیت کابینه مدیریتی  ایرج شهین باهر، به قضاوت در این باره بپردازیم.