تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۰:۱۹:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۷۰۲

درگوشی‌های تبریزبیدار؛

احتمال تغییر مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی/ دو گزینه جدی برای اداره موقوفات استان چه کسانی هستند؟

شنیده‌های تبریزبیدار حکایت از آن دارد، حجت‌الاسلام علی مصائبی که در تیرماه سال 94 از اداره اوقاف آذربایجان غربی به تبریز آمد، پس از حدود 28 ماه حضور در استان، کرسی مدیری کل را به یک روحانی دیگر تحویل خواهد داد.

به گزارش تبریز بیدار، شنیده‌های تبریزبیدار حکایت از آن دارد که پیش از تغییرات مدیریتی که بالطبع در ماه‌های آینده و در راستای چینش مدیران کل ادارت و مجموعه‌های وابسته به دولت انجام خواهد شد، یک تغییر مهم دریکی از سازمان‌های غیردولتی (قوه مجریه) صورت خواهد گرفت.

 براین اساس، گویا قرار است حجت‌الاسلام علی مصائبی که در تیرماه سال 94 از اداره اوقاف آذربایجان غربی به تبریز آمده و جایگزین حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی شد، پس از حدود 28 ماه حضور در استان، کرسی مدیری کل را به یک روحانی دیگر تحویل دهد.

 ازجمله نفراتی که برای ریاست برای اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی مطرح است؛ حجت‌الاسلام رسول مشهوری و حجت‌الاسلام احمد حمیدی است.

 حجت‌الاسلام مشهوری پیش‌ازاین تا سال 93 ریاست سازمان حج و زیارت آذربایجان شرقی برعهده داشت و پس‌ازآن در بیت آیت‌الله مجتهد شبستری، نماینده سابق ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سابق تبریز به‌عنوان رئیس دفتر فعالیت می‌کرد تا اینکه در 15 آبان ماه امسال، به‌عنوان مسئول جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و رییس ستاد نماز جمعه آذربایجان شرقی منصوب شد.

 حجت‌الاسلام حمیدی نیز 43 ساله و در 4 سال گذشته سمت معاونت فرهنگی_اجتماعی شهردار تبریز را بر عهده داشته و پیش از آن نیز در سمت معاونت سازمان تبلیغات اسلامی استان و مدیر فرهنگی_اجتماعی دانشگاه تبریز فعالیت کرده است