تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۰:۴۵:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۷۰۳

واکنش رئیس سازمان تاکسی‌رانی شهرداری تبریز به آمارهای ارائه‌شده تاکسی‌های شهری:

11 هزار و 144 دستگاه تاکسی در تبریز وجود دارد نه 14 هزار!/ اعلام آمادگی 11 شرکت تاکسی اینترنتی برای ثبت‌نام قانونی

رئیس سازمان تاکسی‌رانی شهرداری تبریز با اشاره به وجود ۵۳۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده گفت: تاکنون ۳۵۵۴ دستگاه از رده خارج و تبدیل به احسن شده است و هم‌اکنون فقط ۱۰۷۷ دستگاه تاکسی فرسوده در شهر تبریز وجود دارد.

فرخ جلالی در گفت‌وگو با تبریزبیدار ، با اشاره به آمار ارائه شده در رابطه وضعیت تاکسی های درون شهری تبریز، اظهار داشت: در هفته‌های اخیر آماری از سوی ریاست محترم پلیس راهور استان در اخبار ساعت23 شبکه استانی سهند پخش شد که‌ ای کاش ایشان آمار دقیق و صحیح وضعیت حمل‌ونقل شهری را از خود بنده پیگیری می‌کردند و بنده نیز به ایشان ارائه می‌کردم.

وی افزود: در آمار اعلام شده اینگونه مطرح شد که 14 هزار تاکسی در شهر تبریز وجود دارد که بنده به‌عنوان رئیس سازمان تاکسی‌رانی شهرداری اعلام می‌دارم، در کلانشهر 11 هزار و 144 دستگاه تاکسی وجود دارد.

رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز، با اشاره به اعلام وجود 7 هزار دستگاه تاکسی فرسوده و از رده خارج شدن 2 هزار عدد خودرو در این شهر، تصریح کرد: رقم دقیق تعداد تاکسی های فرسوده 5300 دستگاه بوده و تاکنون 3554 دستگاه از رده خارج و تبدیل به احسن شده است و هم‌اکنون فقط 1077 دستگاه تاکسی فرسوده در شهر تبریز وجود دارد.

 وی ادامه داد: مابقی خودروها تبدیل به احسن شده است و علاوه بر خودروهای سمند و پژو، در روزهای آتی، خودروهای آریو و برلیانس نیز با وام 25 میلیونی 48 ماهه ثبت‌نام خواهیم کرد.

 جلالی با اشاره به برگزاری کلاس زبان برای رانندگان تاکسی‌های درون‌شهری در راستای تبریز2018، گفت: تا به امروز 320 نفر از رانندگان تاکسی به همراه تعدادی از رانندگان اتوبوس، آموزش مکالمات روزمره انگلیسی را گذرانده اند و انشا الله در نظر داریم 600 نفر از رانندگان تاکسی را به این زبان آموزش دهیم.

رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز در پاسخ به سوالی در رابطه با آخرین وضعیت تاکسی‌های اینترنتی در شهر تبریز، گفت: بنده با ماهیت تاکسی‌های اینترنتی مخالف نبوده و چندین بار نیز این مسئله را اعلام کرده‌ام اما این را نیز خاطرنشان کرده ام که این نوع تاکسی‌ها سبب بیکاری رانندگان تاکسی‌های درون شهری می‌شود.

وی با اشاره به اعلام آمادگی 11 شرکت تاکسی اینترنتی برای ثبت‌نام قانونی، افزود: پرونده آنان را به سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری ارسال کرده‌ایم و با ثبت‌نام این تاکسی‌ها پس از طی مراحل قانونی در پلیس راهور، سازمان تاکسی‌رانی و استفاده از ظرفیت 50 درصدی تاکسی‌های درون‌شهری مخالفتی نداریم.

نظرات

بهرام
IR

لطفا باتوجه به اینکه در آستانه تبریز 2018 هستیم وضعیت بهداشتی تاکسی ها را نیز بررسی و حل نمایید. واقعا برخی از تاکسی با صندلی های شکسته، صندلی های کثیف، بهداشت ضعیف و... در داخل شهر تردد می کنند. ممنون