تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۷:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۶۸۷۰۹

معاون کمیته امداد آذربایجان شرقی:

۷۶۱ مددجوی آذربایجان شرقی کمک‌هزینه ازدواج دریافت کرده‌اند

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: ۷۶۱ جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج در شش‌ماهه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت این نهاد اهداشده است

به گزارش تبریز بیدار ، خالد سیار  با اعلام اینکه ۷۶۱ جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج در شش‌ماهه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت این نهاد اهداشده است، گفت: برای تهیه این تعداد جهیزیه و هدیه ازدواج دو میلیارد و ۲۵۶ میلیون تومان از طریق کمک‌های مردمی و اعتبارات دولتی هزینه شده است.

وی کمک‌های خیران را در فراهم کردن زمینه ازدواج آسان فرزندان خانوارهای نیازمند مؤثر دانست و افزود: اکنون ۴۴۴ نفر از مددجویان تحت حمایت در نوبت دریافت جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج هستند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح کوثر توسط کمیته امداد، بیان کرد: خیران می‌توانند با تأمین لوازم موردنیاز زندگی، نوعروسان را روانه خانه بخت کنند.

سیار افزود: هدف از اعطای کمک‌هزینه تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و فرزندان پسر خانوارهای تحت حمایت ترویج سنت‌های حسنه اسلامی است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه امسال ۹۰۰ میلیون تومان از طریق صدقات و زکات جمع‌آوری‌شده برای تهیه جهیزیه نوعروسان هزینه شده است، گفت: در کنار پرداخت کمک‌هزینه ازدواج خدمات مشاوره‌ای و کارگاه‌های آموزشی باهدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود.

سیار بابیان اینکه ۲۸۶ جهیزیه و هدیه ازدواج مددجویان تحت حمایت مربوط به مناطق محروم استان آذربایجان شرقی بوده است، افزود: کمیته امداد با تشخیص و شناسایی نیازهای خانوارها در تأمین هزینه‌های درمان، مسکن، تحصیل فرزندان، ازدواج و جهیزیه، اعطای وام‌های قرض‌الحسنه و اشتغال تا رسیدن مددجویان به خودکفایی کوشش می‌کند.