تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۶:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۷۱۴

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی:

احتمال تفحص از تأمین اجتماعی باهدف شفافیت/ هزینه کرد منابع درمان کارگران به شکل سلیقه‌ای انجام می‌شود

نماینده مردم میانه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین اجتماعی درخصوص هزینه کرد منابع درمان کارگران تفاسیر متفاوتی دارد، گفت: خطر تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی در شرایط فعلی وجود دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، یعقوب شیویاری درگفت وگو با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی در ایجاد صندوق واریز حق درمان کارگران باید به قانون عمل کند، گفت: البته در این خصوص برداشت ها متفاوت بوده و تامین اجتماعی و وزارت بهداشت نگرش یکسانی به موضوع هزینه کرد حق درمان ندارند؛ اما مُر قانون دراین مورد باید رعایت شود.

نماینده مردم میانه درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه درصورت ادامه بی توجهی های تامین اجتماعی نسبت به اجرای دستور رییس جمهور شاید تحقیق و تفحص از این سازمان در دستور کار قرار گیرد، افزود: حتی در این موضوع خطر استیضاح وزیر رفاه هم وجود دارد؛ زیرا دردوره های گذشته نیز مشخص نبود که 9 بیست وهفتم حق درمان کارگران درمحل خود هزینه می شود یا خیر.

وی با بیان اینکه هزینه کرد منابع درمان کارگران گاهی به شکل سلیقه ای انجام می شود، تصریح کرد: تامین اجتماعی ممکن است در برخی شرایط به دلیل کمبود منابع مالی از محل درمان کارگران برای بخش های دگیر هزینه کند، اما اجرای قانون در ایجاد صندوق و یا حساب مجزا برای واریز حق درمان کارگران حتی مشکلات حال حاضر درحوزه دارو را نیز مرتفع می کند.

شیویاری با تاکید براینکه ایجاد صندوق واریز حق درمان حتی به درمان مستقیم تامین اجتماعی نیز کمک می کند، گفت: تامین اجتماعی در شرایط فعلی به وزارت بهداشت و درمان بدهکار است، همچنین از دولت هم طلب دارد، به طوری که افراد دارای بیمه های درمانی از بیمارستانی مانند میلاد خدمات درمانی را دریافت کردند؛ اما دولت بخشی از پول بیمه را پرداخت نمی کند، ضمن اینکه این سازمان به وزارت بهداشت بابت خرید خدمات بدهکار است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه با الحاق بیمه سلامت به وزارت بهداشت  هیچ بهانه ای در تاخیر درپرداخت بدهی ها به وزارت بهداشت قابل قبول نیست، افزود: وزارت بهداشت باید با مدیریت منابع دربیمه سلامت بدهی های حوزه سلامت را در زمان مناسب تسویه حساب کند، بنابراین تامین اجتماعی تنها باید حق درمان کارگران را دراین بخش هزینه کند؛ ضمن اینکه اگر کمبود منابع وجوددارد باید با مدیریت هزینه ها را کاهش داد.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: مسئولان تامین اجتماعی در همه شرایط تاکید بر دفاع از حق کارگران است، اما عدم اجرای دستور رییس جمهور به نوعی تضیع حقوق کارگران است، البته تامین اجتماعی تفسیرمتفاوتی به جهت هزینه کرد منابع درمان کارگران دارد؛ هرچند که دست هایی پشت پرده شاید  از اجرای دستورات رییس جمهور جلوگیری می کند./