تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۶۸۷۳۲

انفعال در برابر بزرگترین همیاری مسلمانان؛

در پایتخت گردشگری جهان اسلام خبری از نابودی داعش نیست؟!

بارها گفته شده که تصویری که تبریز 2018 باید ارائه شود فرای ضرورت های زیر ساختی پاکیزگی و دیگر فاکتور شهری فرصتی است برای تبلیغ کهن شهری که روزگاری اولین پایتخت جهان تشییع بوده است و امروز نیز باید تجلی صحیحی از فرهنگ 1.8 میلیون نفر مردم شیعه این شهر باشد و واکنش در قبال نمونه هایی همچون نابودی داعش که برخاسته از فرهنگ جهاد و مقاومت این دیار است ضروری است.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار؛ 


این روزها خبر نابودی گروه تروریستی داعش تیتر یک اخبار در فضای حقیقی و مجازی است و با تلاش رزمندگان جبهه مقاومت بالاخره  این غده سرطانی از صفحه منطقه برداشته شد. در پی این ظفر بزرگ و تاریخی مردم بسیاری از شهرهای منطقه از جمله در ایران و عراق به شادمانی پرداختند اما با این وجود در روزهایی که در آستانه بزرگترین رویداد گردشگری جهان اسلام  در تبریز هستیم نمود این مساله  (اگر تلاش های قابل تقدیر شهرداری تبریز فاکتور گرفته شود )  در میان مردم و سطح شهر به صورت کمرنگ دیده می شود.


در این میان واکنش منفعلانه دستگاه های دولتی، حکومتی و حاکمیتی  اعم از اداره جات و حتی پایگاه های مقاومت و هیأت ها و مساجد در تبریز موجب شده که در این شهر  بر خلاف بسیاری از شهرهای بلاد اسلام شور و حرارتی در اثر این رویداد تاریخی مشاهده نشود. در حالی که تبریز و آذربایجان با تقدیم 18 شهید و حضور فعالانه فرزندانش در جبهه مقاومت سوریه و عراق نقش اساسی در پاک کردن این لکه ننگ از چهره جهان اسلام داشت.


شاید گفته شود که بحث گردشگری چه ارتباطی با بحث سیاسی و دفاعی داعش دارد اما اگر نیک بنگریم داعش در طول های سالهای اخیر  چالشی  بزرگدر جهان اسلام به وجود آورد و ملت های مسلمان از قبل این فتنه بزرگ متحمل رنج و گرفتاری های بسیار شدند. در این ایام که به مقاومت و ایستادگی و همیاری  ملت های مسلمان عراق سوریه ، ایران، افغانستان، لبنان پاکستان و ... این چالش بزرگ حل شده است، تبلیغ و شادمانی برای عبور از خاطرات تلخ سالهای حضور داعش و همچنین احیای روحیه ملت های مسلمان در هر نقطه ضروری است.


نباید فراموش کنیم تبریز خود را برای رویدادی در حوزه جغرافیایی جهان اسلام آماده می کند و در جهان بینی اسلامی مبارزه با باطل در هر جای  و مکان ضروری است حال که این دستاورد بدست آمده شایسته است نگین گردشگری جهان اسلام در این روزها رنگ وبویی از بزرگترین دستاورد همیاری و مقاومت  ملت های مسلمان را داشته باشد .


بارها گفته شده که تصویری که تبریز 2018 باید ارائه شود فرای ضرورت های زیر ساختی، پاکیزگی و دیگر فاکتور شهری فرصتی است برای تبلیغ کهن شهری که روزگاری اولین پایتخت جهان تشییع بوده است و امروز نیز این رخداد  باید تجلی صحیحی از فرهنگ 1.8 میلیون نفر مردم شیعه این شهر باشد و واکنش در قبال  نمونه هایی همچون نابودی داعش که برخاسته از فرهنگ جهاد و مقاومت این دیار است ضروری است.نظرات

حسن عدالتی
IR

باسلام نگاهی جالب و البته تاسف برانگیز متاسفانه تبریز سالهاست که از دوران پیشرو و موج آفرین بودن دور شده است. مدیران و مسئولین استانی نیز با بی تفاوتی به این موضوع نگاه میکنند. تبریز سالهاست که به گذشته درخشان خود مینازد و خبری از چهره های درخشانی که در وادی غفلت و بی تفاوتی مسئولین محجور مانده اند افتخار نمیکند. سالهاست که به ستارخان و باکری می نازیم اما بزرگانی مثل شهید ذاکر حیدری، محمود رضا بیضایی و یا حاج عباس عبدالهی دوست داشتنی ناشناس مانده اند. سالهاست شهریار را با افتخار فریاد می زنیم اما استاد عابد تبریزی ناشناس مانده سالهاست در گذشته مانده ایم تبریز 2018 هم می گذرد و ما در آن دوران هم از گذشته پرافتخارمان میگویم و برزگان معاصرمان محجور و گوشه نشین خواهند ماند. این در بین مسئولین تبدیل به یک عرف شده است. داعش وحشی و خونریز نابود شد اما تبریز در این روز بزرگ حداقل یادی از دلاوران میدان نبرد با داعش نکرد.