تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۸:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۷۳۶

استاندار آذربایجان شرقی خواستار شد؛

تخیله ادارات از خانه‌های تاریخی تبریز برای تبدیل به مراکز اقامتی و پذیرایی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بهره‌برداری از ظرفیت خانه‌های تاریخی تبریز برای جذب گردشگر گفت: خانه‌های تاریخی‌ای که ادارات در این خانه‌ها مستقر شده اند، باید این خانه‌ها را تخلیه کرده و به بخش خصوصى براى ساخت هتل و ... واگذار کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، مجید خدابخش در جلسه رویداد"تبریز 2018" در تبریز با بیان این این مطلب گفت: از همین جا از خواستار این هستیم که به جای استقرار ادارات در خانه های تاریخی شهر، این اماکن به مراکز گردشگری سنتی تبدیل شود که حتی می توان در این خانه‌ها غذاهای سنتی و فرهنگ منطقه خودمان را نیز به نمایش گذاشت.

وی بر برندینگ بین المللی تبریز 2018 در عرصه بین المللی تاکید کرد و افزود: این موضوع برای مطرح کردن نام تبریز بر اساس ظرفیت‌های گردشگری کمک شایانی خواهد کرد.

خدابخش با اشاره به اینکه روز گذشته در حضور معاون اول رئیس جمهور جلسه با حضور مسئولان ملی مرتبط با تبریز2018 جمع بندی خوبی صورت گرفت اظهار کرد: باید پروژه‌های عمرانی در راستای 2018 را کنار بگذاریم و به دنبال اجرای پروژه‌های اثرگذار باشیم.

وی با بیان اینکه حدود 10 پروژه در بودجه 97 برای رویداد تبریز 2018 گنجانده می‌شود افزود: در 6 کمیته موجود تبریز 2018 باید پروژه‌های اولویت‌دار برای درج در بودجه 97 معرفی شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه نباید از ارائه خدمات به گردشگران داخلی غفلت شود ابراز داشت: طرح‌های اجرایی در تبریز 2018 باید برای جذب گردشگر خارجی و تبلیغات آن باشد ولی نباید گردشگر داخلی مغفول واقع شود.

نظرات

بایراق
IR

سلام-خانه های قدیمی اغلب در کوچه ها واقع شدند و جذابیتی برای اسکان مسافران که دوستدار اقامت در محل های مرکزی و شلوغ شهر هستند جذابیتی نداردبرخی از آنها را به توریستهای خاص (یک گروه یا خانواده ) اجاره داد و جذابیت همگانی ندارند لذا نباید تعمیم همگانی داشته باشد