تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۵۱:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۶۸۷۵۶

یک سال از روز عزای آذربایجان گذشت؛

نمایندگان استان در آزمون مطالبه نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

این روزها که سالگرد روز تلخ حادثه قطار تبریز مشهد نزدیک می شویم، هنوز خبری از پیدا شدن مسببان این حادثه نیست و حجت الاسلام آل هاشم هم در خطبه های روز گذشته نماز جمعه تبریز به جد از نمایندگان پیگیری این موضوع را خواستار شدند.

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛ 


حادثه غم بار و دردآور مرگ 49 نفر زائر حرم رضوی در قطار تبریز مشهد را به جرات بتوان غم بار ترین حاثه سال 95 بود که دل بسیاری از مردم کشورمان خصوصا آذربایجانی ها را به دلیل از دست دادن همشهریانشان به درد آورد. حادثه ای که به با وجود تذکر همگانی رسانه ها همگام با توصیه رهبر انقلاب در توجه به امور زائران به دلیل قصور یا تقصیر عده ای به وقوع پیوست و روزی سیاه در تاریخ این سرزمین خلق کرد و با وجود گذشت .


از همان ابتدا افکار عمومی در تبریز و دیگر شهرها منتظر اعلام مسببان حادثه بودند که در این میان اظهار نظر زشت وزیر راه نمکی بود بر زخم مردم و برکناری و استعفای زورکی مدیرعامل راه آهن نتوانست مرهم درد باشد. با این وجود برخی از نمایندگان در راستای حقوق نمایندگی تحت تاثیر افکار عمومی در جهت پیگیری علل به وجود آمده این حادثه دست به کار شدند اما در این میان ساز مخالف و ناکوک نمایندگانی که در مواقع بحرانی منافع حزبی شان  دم از وحدت می زنند سبب شد با وجود گذشت ماه ها از این حادثه گزارش کمسیون عمران و دیگر مراجع ذی صلاح به نتیجه واقعی نرسد و وزیر راه هم با وجود روشن بودن نقش موثر در قصور در این حادثه از برزخ استیضاح برگردد آن هم با رای بالاتر!

 ماه ها گذشت و حتی خبری از بیمه حادثه دیدگان نشد همان وعده ی تلخ وزیر هم به سرانجام نرسید تا جایی که فرماندار منصوب شده دولت تدبیر برای تطهیر عملکرد خود در سیل آذرشهر از عدم پرداخت بیمه جانباخگان و حادثه دیدگان قطار تبریز مشهد سخن گفت! بگذریم از اینکه این موضوع هم ابزاری شد برای تحت فشار قرار دادن اولیای دم حادثه دیدگان برای نجات مقصران حادثه قطار از مهلکه دادگاه!

این روزها که در سالگرد آن روز تلخ قرار داریم، هنوز خبری از پیدا شدن مسببان این حادثه نیست و حجت الاسلام آل هاشم هم در خطبه های روز گذشته نماز جمعه تبریز به جد از نمایندگان پیگیری این موضوع را خواستار شدند.

حال امروز برخی نمایندگان محترم که در هر مناسبتی و با هر قصد و نیتی  از برکت وجود حضور نماینده جدید ولی فقیه در استان در هر محفل و ضرورت ولایت پذیری و توصیه پذیری از ایشان سخن می رانند انتظار است که ولایت پذیریشان را به میدان عمل آورند همانطور که سعدی شیرین سخن می گوید به سخن دانی نیست به عمل کار بر آید!