تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۳:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۶۸۷۸۷

توصیه امام جمعه تبریز به دولتمردان جمهوری آذربایجان:

اگر بخواهید با تحریک اسرائیل مسلمانان را اذیت کنید این ها هم راحت نمی نشینند/ شهدای ما در نارداران برای اسلام و بدون گناه کشته اند

امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در مراسم گرامیداشت دولین سالگرد شهدای نارداران در تبریز گفت: توصیه می کنیم دولت آذربایجان با مسلمانان و شیعیانی که برای دفاع از اسلام حرکت می کنند، کاری نداشته باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در حاشیه مراسم باشکوه گرامیداشت دومین سالگرد شهدای نارداران در تبریز در جمع خبرنگاران گفت: هرکس در راه دین و اسلام فداکاری کند و از اسلام دفاع کند و در این راه کشته شود، شهید به حساب می آید؛ فرقی نمی کند این فرد در ایران باشد یا آذربایجان، لبنان ، سوریه یاعراق.

وی ادامه داد: این شهدای ما که در نارداران برای اسلام و بدون گناه کشته اند؛ شهید محسوب می شوند و امیدواریم که دولت آذربایجان به خواسته های مسلمانان کشور خود توجه خاص نماید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: این شهیدان موجب تقویت اسلام می شوند و ما هم به حساب این که مسلمان هستند باید از آن ها دفاع کنیم. ما در این جا هم برای شهیدان عراق مجلس برگزار می کنیم هم برای شهیدان بحرین و هم برای شهیدان لبنان مجلس برگزار می کنیم؛ از این جهت است که در تبریز، اردبیل و قم برای شهدای نارداران مجلس یادبود برگزار می شود و می بینید مردم هم به چه عظمتی در مراسم آن ها شرکت می کنند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: باز هم به دولت آذربایجان توصیه می کنیم که با مسلمانان و شیعیانی که برای دفاع از اسلام حرکت می کنند؛ کاری نداشته باشد. من می دانم که (دیگران) نمی گذارند و گرنه دولت آذربایجان هم مسلمان است، اما اسرائیل نمی گذارد.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم جمهوری آذربایجان در کنگره اربعین، تاکید کرد: دیدید که در ایام اربعین هزاران نفر از مردم آذربایجان از طریق ایران به کربلا رفتند؛ بنابراین اگر کاری با مسلمانان نداشته باشید آن ها هم با شما کاری ندارند، اما اگر بخواهید با تحریک دیگران و اسرائیل مسلمانان را اذیت کنید این ها هم راحت نمی نشینند. آن ها چیزی جز اجرای احکام اسلامی نمی خواهند.