تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۵۷:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۶۸۷۹۵

اقتراح؛

تا چه اندازه نسبت به رفع معضل حاشیه‌نشینی تبریز امیدوارید؟

در حاشیه سفر چند روز پیش هیئتی ترکیه‌ای به تبریز برای رفع معضل حاشیه‌نشینی این شهر، آیا شما امیدی به حل این معضل که حدود یک‌سوم جمعیت شهری تبریز را درگیر خود کرده است، دارید؟

به گزارش تبریز بیدار ، در هفته‌های اخیر پس از روی کار آمدن شهردار جدید، بار دیگر معضل بزرگ حاشیه‌نشینی و بافت فرسوده شهر تبریز که به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های این کلان‌شهر تبریز تبدیل‌شده است، موضوع موردتوجه مدیریت شهری و رسانه‌ها تبدیل‌شده است.

پیش‌تر ایرج شهین باهر در قامت عضو شورای چهارم در گفت‌وگویی با تبریزبیدار، از «درجاسازی و مقاوم‌سازی بافت‌های مسکونی مناطق حاشیه‌نشین» سخن گفته بود که با انتخاب وی به‌عنوان شهردار، گویی پس از مصاحبه فریدون بابایی اقدم، عضو شورای شهر در این رابطه و سفر چند روز پیش هیئتی ترکیه‌ای برای رفع این معضل، قرار است اقداماتی جدی دراین‌باره آغاز شود.

☑️ حال با توجه به این شرایط و انباشت چندین دهه‌ای معضل حاشیه‌نشینی در تبریز، شما از تجربیات خود در مواجهه با این مناطق برایمان بگوئید.

☑️ اگر شما نیز در این مناطق زندگی می‌کنید، از شرایط محیطی و میزان خدمات‌رسانی ارگان‌ها و سازمان‌ها تا چه اندازه راضی هستید؟

☑️ از عملکرد مسئولین پیشین استانی و مدیریت شهری تبریز تا چه اندازه راضی هستید و نقاط ضعف و قوت برنامه‌های آنان را در چه می‌دانید؟

☑️ درمجموع، آیا امیدی به حل این معضل که حدود یک‌سوم جمعیت شهری تبریز را درگیر خود کرده است، دارید؟

نظرات

محدث
IR

فقط در شوراي چهارم بود كه براي حاشيه نشيني بصورت محدود ١٨٠ واحد در ارم. اپارتمان سازي شد شهرداري به هيچ عنوان امكانات نداره كه اين كار رو به تنهايي انجام بده در جا سازي روي گسل هم. بي فايده است دولت بايد زمين در قالب. شهرك تعريف كند و كمك مالي براي احداث شهرداري هم. معافيت از عوارض. احداث. اعمال كند

IR

اگه سیاسی کار نشه به راحتی میشه این مشکل رو حل کرد. فقط همت میخواد و اراده

IR

اینها همش یه سری مانورهای تبلیغاتی بوده نه تنها شوراهای قبلی بلکه این دوره شوراها و ادوار بعدی نیز توانایی چنین عملی را ندارند در واقع اگر چنین امری محقق شود دیگر بهانه ای برای جمع آوری رای نخواهند داشت بنابراین حاشیه، حاشیه نشین، فقر ، فقرا باید همیشه باشد

علیرضا
IR

حاشیه نشینی کار و همت جهادی می خواهد و لاغیر

958
IR

جواب تا هیچ اندازه اینها همه اش سرگرمی وشعار است

rezayi
IR

bichare hashie neshinhaaaa

IR

این خانه های جدید ساخته بشن خیلی خوب میشه. برا حاشیه نشین ها خوب میشه انصافا