تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ۲۲:۲۶:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۶۸۸۲۲

فرمانده سپاه عاشورا:

مطالبه گری از خصایص یک خبرنگار موفق است/ مسئولین نباید به خاطر یک انتقاد، خبرنگاران را به دادگاه بکشانند

فرمانده سپاه عاشورا گفت: مسئولین ظرفیت انتقادپذیری خود را در برابر رسانه ها بالا ببرند و شاهد این نباشیم که بخاطر یک انتقاد، مدیرمربوطه خبرنگار را به دادگاه کشانده و با زندان و... اقسام بلایا را سر خبرنگار بیاورد.

به گزارش تبریز بیدار ، سردار غلام عسگر کریمیان شامگاه امروز در آیین اختتامیه نخستین جشنواره استانی ابوذر در انتقاد از تاخیر در آغاز جلسات رسمی در استان اظهار کرد: بنده تاکنون در هفت استان خدمت کرده ام و به اعتقادم آذربایجان ‌شرقی از همه این استان ها سرتر است اما این استان یک ایراد دارد و آن تاخیر در آغاز جلسات و مراسمات رسمی است که بایستی این ایراد رفع و این فرهنگ اصلاح شود.

وی در خصوص علت نامگذاری این جشنواره بنام جشنواره ابوذر گفت: ابوذر نماد حق طلبی و حق گویی در اسلام است و اصحاب رسانه بعنوان زبان گویای مردم، انقلاب، عدالت و توحید باید همیشه حق گو و حق جو باشند.

فرمانده سپاه عاشورا، دوری از محافظه کاری را از ابزارهای موفقیت در رسانه دانست، با تاکید بر اینکه رسانه ها درخط مقدم جنگ نرم هستند، افزود: محافظه کاری همانند ترس یک رزمنده در عرصه نبرد است، رزمنده ای که در عرصه درگیری رو در رو با دشمن بترسد، توان رزم نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه محافظه کاری، بی تفاوتی و بی اعتنایی به رخدادهای پیرامونی از آفت های رسانه هاست، ادامه داد: دشمن می کوشد تا ما را بی تفاوت به بار بیاورد تا از کنار رخدادهای مهم و تاثیرگذار در تاریخ، فرهنگ و اعتقاداتمان به راحتی بگذریم.

سردار کریمیان در ادامه اصحاب رسانه را هنرمند خواند و افزود: فعالان این عرصه قادر به مشاهده بسیاری از وقایع و حوادث هستند که دیگران قادر به مشاهده آن نیستند و این حسن بسیار بزرگی برای اصحاب رسانه است و بهمین خاطر توصیه می کنم نسبت به اتفاقات و رخدادهای پیرامون خود بی تفاوت نباشید.

وی اضافه کرد: بی تفاوتی مساوی با خنثی بودن است و بودن و نبودن انسان خنثی برابر است.

فرمانده سپاه عاشورا خاطر نشان کرد: اختلاف سلیقه ها و جناح بندی ها نباید مانع در کنار بودن و تعامل اصحاب رسانه شود، تعامل فعالان این عرصه همانند پیوستن رده های رزمی در یک جبهه نبرد است، چرا که نبود این پیوستگی و تعامل موجب نفوذ و رخنه دشمن و شکست خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم وجود وحدت رویه در بین اصحاب رسانه گفت: اصحاب رسانه نباید در اصول اختلاف نظر داشته باشند اما وجود اختلاف سلایق موجب موفقیت رسانه ها خواهد شد.

سردار کریمیان جلوگیری از کم رنگ شدن روحیه استکبار ستیزی را از وظایف رسانه ها برشمرد و افزود: ما نمی توانیم دشمنان خود را فراموش کنیم و نسبت به آنها بی تفاوت باشیم.

وی با بیان اینکه روحیه استکبار ستیزی یعنی مقابله با یزیدیان زمان، با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری درباره یزیدیان زمان گفت: منظور از مبارزه با یزیدیان زمان، مبارزه با روحیات استکباری، استبدادی و استعماری آمریکاست نه مردم آمریکا.

فرمانده سپاه عاشورا خاطر نشان ساخت: ما جنگ طلب نبوده و نیستیم اما اگر کسی به کشور ما تعدی کند، دهانش را خورد می کنیم.

وی در ادامه به مدیران و مسئولین استان سفارش کرد: مسئولین ظرفیت انتقادپذیری خود را در برابر رسانه ها بالا ببرند و شاهد این نباشیم که بخاطر یک انتقاد، مدیرمربوطه خبرنگار را به دادگاه کشانده و با زندان و... اقسام بلایا را سر خبرنگار بیاورد.

سردار کریمیان همچنین از مدیران و مسئولین استان خواست در حد توان به فکر حل مشکلات اصحاب رسانه باشند.

وی در خاتمه به روز بودن و مطالبه گری را از جمله خصایص یک خبرنگار موفق عنوان کرد و افزود: رسانه ها نباید نقش پیش برندگی خود در رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی را فراموش کنند، اصحاب رسانه نباید حقیقت را فدای، پشتیبانی و حمایت مالی کنند و نباید نقش ویژه خود در صحنه های نبرد فرهنگی و جنگ نرم را فراموش نمایند.

گفتنی است؛ در ادامه این مراسم از برگزیدگان این جشنواره با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد.