تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۲۰

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تبریز:

فرصت 2 روزه برای اخد معاینه فنی و آغاز طرح LEZ در تبریز

معاون حمل و نقل شهرداری تبریز با اشاره به فرصت دو روزه باقیمانده برای اخذ معاینه فنی و آغاز طرح LEZ گفت: برای ایجاد محدودیت تردد شاهد ترافیک خودروها مقابل مراکز معاینه فنی هستیم.

به گزارش تبریز بیدار ، مهدی یوسفی با اشاره به فرصت دو روزه باقیمانده برای اخذ معاینه فنی و آغاز طرح LEZ اظهار داشت: برای ایجاد محدودیت تردد شاهد ترافیک خودروها مقابل مراکز معاینه فنی هستیم.

وی با بیان اینکه برای اخذ معاینه فنی ساعت شیفت‌های کاری در مراکز معاینه فنی افزایش خواهد یافت، گفت: در حال حاضر مراکز در روزهای عادی از ساعت 7:30 صبح تا ۲۰ شب و در روزهای تعطیل از ۸ صبح تا ۱۴ فعال بوده و در صورت مراجعه تا ساعت ۱۹ نیز فعال خواهد بود.

معاون حمل و نقل شهرداری تبریز با اشاره به سه عامل اصلی مردودی خودروها در معاینات فنی ابراز کرد: خروج گازهای آلاینده، تنظیم موتور و کنترل کاتالیزور و عیوب ظاهری سه عامل آلایندگی بوده که به شدت در مراکز معاینه فنی کنترل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مراجعه‌کنندگان قبل از مراجعه به مراکز معاینه فنی سه عامل آلایندگی را در خودروهای خود کنترل کنند زیرا در هر خودرو علاوه بر اتلاف وقت، هزینه دوباره نیز خواهد داشت.

یوسفی با تشکر از رسانه‌ها در رابطه با اطلاع‌رسانی شروع طرح LEZ ابراز کرد: از زمان اطلاع‌رسانی کم‌ترین مراجعه ۸۰ درصد و بیشترین مراجعه ۲۰۰ درصد بوده است. 

وی متذکر شد: اخذ معاینه فنی برای همه خودروها لازم بوده ولی در موضوع اجرای طرح LEZ به صورت جدی دنبال می‌شود.