تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۱۰:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۲۳

استاندار آذربایجان شرقی:

تئاتر موزیکال حیدربابا در رویداد تبریز 2018 باز نمایی شود/ تئاتر یکی از پایه های اصلی معرفی تبریز به عنوان شهر اولین ها

خدابخش با اشاره به اجرای تئاتر موزیکال حیدربابا در دهه 70 خواستار احیای نمایش این تئاتر در رویداد تبریز 2018 شد.

به گزارش تبریز بیدار ، پیش از ظهر امروز و با حضور مسئولین استانی و شهری از پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم رونمایی شد.


استاندار آذربایجان شرقی در این آیین ضمن تبریک میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: قرآن کریم، معجزه پیامبر رحمت به لحاظ شکلی بگونه ای است که زمانی ایشان را شاعر اطلاق می کردند و به لحاظ محتوایی نیز احسن قصص در قرآن کریم آمده است.

مجید خدابخش در ادامه با اشاره به دیدگاه قرآن کریم درباره زیبایی گفت: هنر ارزش بسیاری در نزد خدا دارد چرا که هنر نیز همچون قرآن با قلب، روح و احساس انسانها سر و کار دارد.

وی با اشاره به گستردگی فعالیت های حوزه هنری افزود: انتقال مفاهیم از طریق هنر موجب مانایی و ماندگاری آن می شود.

استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان ساخت: حیات جوامع به هنر، ادب و تمدن بستگی دارد و دلیل ماندگاری حیات بشر نیز هنر بوده و سایر مظاهر گذارا و قابل کپی برداری است اما مباحث هنری ماندگارند و دلیل ماندگاری قیام کربلا و حماسه عاشورا نیز انتقال آن از طریق شعر و مادحین خوش لحن بوده است.

وی ادامه داد: دلیل ماندگاری یاد و نام استاد سلیم موذن زاده اردبیلی نیز صدای سحرآمیز و زیبایشان بود.

خدابخش با اشاره به اجرای تئاتر موزیکال حیدربابا در دهه 70 خواستار احیای نمایش این تئاتر در رویداد تبریز 2018 شد.

وی با اشاره به در پیش بودن رویداد تبریز 2018 افزود: این رویداد با محوریت مسائل فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد و نه معرفی زیرساختهای عمرانی.

وی با تاکید بر اینکه گردشگران رویداد 2018، گردشگران فرهنگی و حلال خواهند بود، ادامه داد: بر این اساس رویدادهای مستمر فرهنگی در این رویداد باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی تئاتر را یکی از علل معرفی تبریز به عنوان شهر اولین ها اعلام کرد و باید از ظرفیت های این حوزه در معرفی شهر تبریز استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در کنار فرسایش های شدید زندگی صنعتی و استرس های روانی ناشی از آن، تلطیف روح ضروری است، اگرچه سینما بعنوان هنر هفتم لازم می باشد اما رافع هنر تئاتر نیست.

وی با حمایت از هنرمندان از وظایف اصلی ماست و به تغییر رویکرد شهرداری ها از توجه به فعالیت های عمرانی و کالبدی به فعالیت های فرهنگی در دنیای امروزی اشاره کرد و گفت: بر این اساس برگزاری جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز اقدامی ارزشمند بوده و امکان حضور و استفاده عامه مردم جزو نکات مثبت این جشنواره است.