تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۵:۲۶:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۲۷

شهردار تبریز:

پرداختن به مقوله فرهنگی شهر ارجحیت دارد/ در زمان کم باقی مانده تا 2018مجال پرداختن به مسائل عمرانی و کالبدی نیست

شهین باهر با ابراز تاسف از کم کاری های صورت گرفته در حوزه فرهنگی افزود: اگرچه در زیرساخت های شهری نیز کمبودهایی داریم اما پرداختن به مقوله فرهنگی ارجحیت دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، شهردار تبریز پیش از ظهر امروز در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق(ع) پیگیری و پرداختن به مسائل فرهنگی را از رویکردهای اصلی شهرداری تبریز اعلام و اظهار کرد: با عنایت به اینکه بنده شخصی عمرانی هستم، اغلب مردم انتظار داشتند به موضوعات کالبدی و عمرانی بپردازم اما از زمان قبول مسئولیت سعی کرده ایم مسائل فرهنگی در اولویت باشد.


ایرج شهین باهر با ابراز تاسف از کم کاری های صورت گرفته در حوزه فرهنگی افزود: اگرچه در زیرساخت های شهری نیز کمبودهایی داریم اما پرداختن به مقوله فرهنگی ارجحیت دارد.

شهردار تبریز خاطر نشان کرد: علی رغم ماندگاری و تاثیرگذاری بالای مباحث فرهنگی، پرداختن به این حوزه نیازمند صرف هزینه چندانی نیست و اکثر مشکلات جامعه از طریق آن قابل حل است.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن رویداد تبریز 2018، بر لزوم فرهنگ سازی برای استقبال شایسته از این رویداد مهم تاکید کرد و گفت: این مدت زمان اندک باقیمانده مجال پرداختن به مسائل عمرانی و کالبدی نیست و برگزاری شایسته این رویداد باید از ظرفیت های حوزه فرهنگی بهره مند شویم.

شهین باهر ادامه داد: گردشگران برای تماشای سازه ها و برج های عظیم جثه به تبریز سفر نمی کنند و هدف آنها آشنایی با فرهنگ، تمدن و اعتقادات ماست.

عضو شورای اسلامی کلانشهر نیز طی سخنانی در این آیین گفت: ما بعنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر همیشه تلاش کرده ایم از فرهنگ جامعه خود حمایت و دفاع کنیم و این هماهنگی بین تمامی سازمانها و مجموعه های موازی هنری در استان و شهر وجود دارد و در این راستا پرداختن به مسائل فرهنگی جزو الویت های ما بوده است.

 دبیری ادامه داد: برگزاری جشنواره نمایشهای خیابانی اقدام بسیار ارزشمندی است تا هنرمندان ضمن عرضه آثار خود و ارتباط مستقیمی نیز با شهروندان برقرار کنند.

وی اضافه کرد: این جشنواره بهترین فرصت برای معرفی قهرمان، فرهیختگان و اسطوره های جامعه به نسل جوان است.

گفتنی است؛ آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم پیش از ظهر امروز با حضور استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین شهری در سالن جلسات عمارت شهرداری تبریز برگزار شد.