تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۲۳:۰۹:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۳۱

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی:

۳ماه برای نمایش «کچل اوغلان» وقت گذاشته شده است/ از تبریز ۲۰۱۸ فقط یک نام باقی مانده است

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه از تبریز ۲۰۱۸ فقط یک نام خشک و خالی مانده و به معنای کلی تبریز ۲۰۱۸ با این وضع وجود ندارد.

به گزارش تبریز بیدار ، بابک نهرین در نشست خبری نمایش کچل اوغلان بااصحاب رسانه اظهار داشت: خوشبختانه تئاتر استان طی ۲سال قبل پیشرفتهای قابل توجهی از لحاظ کمی و کیفی داشته و امروز شاهد این هستیم که روزانه ۷ نمایش در تبریز روی صحنه می رود، امری که تا چندوقت پیش محال بود.

وی افزود: در آخرین رتبه بندی صورت گرفته نیز استان ما توانست جزو ۳ استان برتر کشور گردد که این امر جز با کار و تلاش به دست نمی آید.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان، در خصوص برنامه‌های انجمن هنرهای نمایشی استان برای تبریز ۲۰۱۸ و نقش این انجمن در برگزاری تئاتر خیابانی «تبریزیم» گفت: متاسفانه از تبریز ۲۰۱۸ فقط یک نام خشک و خالی مانده و به معنای کلی تبریز ۲۰۱۸ با این وضع وجود ندارد. 

وی افزود: وقتی شهردار چند روز پیش معارفه می‌شود و استاندار نیز دو ماه است انتخاب شده چطور انتظار می‌رود در این مدت زمان کم برنامه برای تبریز ۲۰۱۸ ریخت. 

نهرین در رابطه با نمایش کچل اوغلان نیز گفت: در ابتدا جا دارد از بخش خصوصی که همواره در کنار ما بوده است قدردانی نمایم چراکه هزینه های سنگینی برای نمایش ها از لباس تاگریم و... وجود دارد که همه این مشکلات تا حدود زیادی با کمک بخش خصوصی مرتفع شده است.

وی ادامه داد: جوانان باانگیزه در این نمایش حضور خواهند داشت و افتخار می کنیم که از حضور اساتیدی همچون ناصر هاشمی در جمع خودمان استفاده خواهیم کرد.

کارگردان نمایش کچل اوغلان اظهار داشت: تصمیم گرفته ام تا شیوه جدیدی را در اجراها پیاده نمایم و آن نیز حرفه ای تر شدن و افزودن سیر داستانی به نمایش هایم است که مخاطب نیز داستان را تعقیب نماید و آغاز و پایانی مشخص وجود داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان‌کرد: این نمایش الهام گرفته از متن علیرضا فریدی راد است.