تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۹:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۴۴

رئیس شورای شهرستان تبریز در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

بدهی و طلب شهرداری تبریز تقریبا برابر است/ املاک قابل فروش شهرداری 3500 میلیاردتومان است

رئیس شورای شهرستان تبریز، با اشاره به اینکه املاک قابل فروش شهرداری تبریز 3500 میلیارد تومان است، گفت: عملکرد شورای چهارم شهر تبریز و شهردار پیشین در زمینه مدیریت مالی قابل قبول بوده است.

شهرام دبیری درگفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برخی مسائل مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر بدهی های شهرداری تبریز اظهار داشت: طبیعتا شهرداری تبریز بدهی هایی به پیمانکاران و اشخاص خواهد داشت اما این رقم در مقایسه با سایر کلانشهرها نشان می دهد وضعیت مالی شهرداری تبریز مناسب است.


وی با بیان برخی آمارها افزود: شهرداری از دولت و اشخاص طلب دارد و همچنین چک های آتی الوصول نیز وجود دارند که در نتیجه تقریبا بدهی و طلب شهرداری برابر است و نباید در این زمینه فرافکنی کرد.


رئیس شورای شهرستان تبریز، با اشاره به اینکه املاک قابل فروش شهرداری تبریز 3500 میلیارد تومان است، گفت: عملکرد شورای چهارم شهر تبریز و شهردار پیشین در زمینه مدیریت مالی قابل قبول بوده است.


وی ادامه داد: با مقایسه میزان بدهی با بقیه کلانشهرها متوجه می شویم که این ارقام خیلی کمتر از بدهی های چند هزارمیلیاردی کلانشهرهای دیگر است.


دبیری خاطرنشان کرد: اصل سخنان یکی است و تفاسیر دوستانمان بعضا متفاوت با یکدیگر است و هرکدام از زاویه دید خود به قضایا نگاه می کنند.