تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۵۰

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی خبر داد

250 روستای آذربایجان‌شرقی در محاصره برف/ بازگشایی راه روستایی 455 روستا در استان

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی گفت : برف و کولاک راه 250 روستا در استان را مسدود کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، حسین بلوکی امروز در گفت‌‌و‌گو با فارس اظهار داشت: بارش برف در استان آذربایجان‌شرقی موجب مسدود شدن راه 250 روستا در استان شده است.

وی با بیان اینکه با تلاش همکاران راهداری راه روستایی 455 روستا در استان بازگشایی شده است، افزود: در حال حاضر راه 60 روستا در شهرستان ورزقان، 50 روستا در کلیبر، 30 روستا در ورزقان و 30 روستا در شهرستان هوراند مسدود است.

بلوکی خاطرناشن کرد: با توجه به ادامه بارش احتمال مسدود شدن راه‌های روستایی بازگشایی شده وجود دارد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی در مورد راه‌های اصلی استان نیز گفت: تمام راه‌های اصلی آذربایجان‌شرقی باز است.

بلوکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 671 دستگاه شامل بلدوزر، لودر، گریدر،کامیون، برف خور، نمک پاش، تراکتور و سایر دستگاه‌های سبک و سنگین است که برای طرح راهداری زمستانی تجهیز شده‌اند مشغوئل برف روبی هستند.

وی گفت: تعداد 922 نفر عوامل راهداری زمستانی شامل نیروی انسانی ثابت، فصلی و پشتیبان در 50 باب راهدارخانه ثابت و91 اکیپ راهداری برای خدمات رسانی به کاربران جاده‌ای ساماندهی شده‌اند.

بلوکی  راه‌های تحت پوشش برف روبی استان را بیش از  14 هزارکیلومتر برشمرد و افزود: اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان در راستای وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه همکاران و بکارگیری همه امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت‌های راهداری به ویژه در محورهای پرتردد نسبت خدمات رسانی به مترددین جاده‌ها اقدام  می‌کنند.

وی به پاسخگویی 24 ساعته به هموطنان ازطریق تلفن گویای 141درخصوص وضعیت راهها وشرایط آب وهوایی اشاره نمود.