تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۶:۲۴:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۵۹

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی خبر داد

کشف نزدیک به 2 تن مواد مخدر در آذربایجان شرقی/ جمع آوری بیش از 10 هزار معتاد متجاهر در استان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری یک هزار و 974 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایرنا، سرهنگ قاسم دهقان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، اظهار داشت: در سال جاری یک هزار و 974 کیلو گرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده  و  24 باند فعال توزیع مواد مخدر در استان شناسایی و منهدم شدند و سه هزار و 474 نفر توزیع کننده خرد دستگیر شده است.

وی ادامه داد: یک هزار و 120 مرحله طرح پاکسازی در استان اجرا شده که در این راستا 10 هزار و 538 نفر معتاد متجاهر در استان جمع آوری و تحویل مرکز ماده 16 شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد بیشترین سن اعتیاد در بین معتادان دستگیر شده مربوط به گروه سنی 30 تا 50 سال است که نزدیک به 70 درصد معتادان دستگیر شده را تشکیل می دهند.

وی افزود: از نظر شغلی نیز 39 درصد دستگیر شدگان کارگر ساده و 14 درصد نیز کارگر صنعتی هستند.

 سرهنگ دهقان در خصوص دلایل اعتیاد این افراد گفت: 35 درصد به صورت تفننی، 31 درصد به دلیل مشکلات شغلی، 16 درصد بدون انگیزه و 5 درصد به دلیل مشکلات خانوادگی دچار اعتیاد شده اند.

وی میزان تحصیلات معتادان دستگیر شده را 35 درصد راهنمایی، 25 درصد ابتدایی، 24 درصد دیپلم برشمرد و گفت: 98 درصد دستگیر شدگان مرد و 52 درصد نیز متاهل بودند.