تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۷۲

آیت الله عاملی: چنین حکومتی نباید مجال تبلیغ پیدا کند

واکنش شدید امام جمعه اردبیل به مصاحبه روزنامه شرق با وزیر رژیم جعلی قره باغ

آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل ضمن محکومیت مصاحبه روزنامه شرق با وزیر خارجه حکومت جعلی، خودخوانده و غاصب قره باغ، نسبت به بی توجهی وزارت خارجه کشورمان به تخریب رابطه دو کشور ایران و آذربایجان اعتراض کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به مصاحبه ی یک روزنامه غیردولتی کثیرالنتشار کشور[روزنامه شرق]، با وزیر خارجه به اصطلاح حکومت جعلی، خودخوانده و غاصب قره باغ، اظهار داشتند: "از این که این روزنامه ادعاهای باطل او را در دنیا مطرح کرده و در همین حد به آنها رسمیت داده، شدیدا معترضیم و آن را محکوم می کنیم و همچنین از اینکه وزارت خارجه کشورمان اینگونه به تخریب رابطه دو کشور ایران و آذربایجان بی توجه است، اعتراض داریم. حکومت خودخوانده قره باغ را غیر از ارمنستان هیچ دولتی به رسمیت نشناخته و عضو کشورهای سازمان ملل نیست. چنین حکومتی نباید مجال تبلیغ پیدا کند.


وی افزود: این شخص که خود را وزیر خارجه قره باغ می نامد، یک مجرم واقعی است و برای یک روزنامه بی اعتباری بالاتر از این نمی شود که با یک مجرم مصاحبه کند.


نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در ادمه افزود: قره باغ جزء لاینفک خاک جمهوری آذربایجان می باشد و برخی با این گونه اقدامات سعی در ایجاد اخلال در روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را دارند. بی شک در پس این ماجرا لابی ارمنی بوده و این اقدام با تحریک آنان صورت گرفته است.


امام جمعه اردبیل در ادامه گفتند: مذاکره و صلح راه حل مشکل مناطق اشغالی قره باغ و فلسطین نیست و مذاکره کنندگان مجبورند به تنها راه باقی مانده یعنی راه مقاومت بازگردند.

نظرات

یاشار تبریزلی
DE

احسن و افرین بر غیرت والای این روحانی نترس و شجاع خدا عوض اش بدهد