تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۳:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۸۰

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی:

اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی در دادگستری، زمان رسیدگی را کاهش داده است

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی معتقد است که اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی گامی موثر در راستای کاهش زمان رسیدگی، هزینه ها و فساد در قوه قضائیه است.

به گزارش تبریز بیدار ،  به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حکمت علی مظفری درجلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: از آنجایی که دولت به سمت الکترونیکی شدن حرکت کرده، قوه قضاییه نیز در رسیدگی قضایی به نظام الکترونیکی تغییر رویکرد داده و در این راه گام برداشته است.


وی با بیان اینکه یکی از اصلی ترین چالش‌های قوه قضائیه بحث ابلاغ بود، ادامه داد: طرح ابلاغ الکترونیکی که از سال گذشته کلید خورده، یک طرح بسیار موفق در راستای کاهش رویارویی مراجعین و کارکنان قوه قضاییه با یکدیگر بوده؛ و از سویی نیز موجب  کاهش فساد در قوه قضائیه شده است.


رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه قبل از اجرایی شدن طرح ابلاغ الکترونیکی ۸۰ درصد ابلاغ ها خلاف قانون انجام می گرفت، تصریح کرد: قبل از اجرایی شدن این طرح در کشور، بیشتر ابلاغ ها به دست شخص مورد نظر نمی رسید و پروسه دادرسی طولانی می شد و تبعات قانونی زیادی را نیز در پی داشت.


وی عنوان کرد: مراجعان به قوه قضائیه موظف هستند جهت دریافت الکترونیکی اوراق قضایی در سامانه ثنا ثبت نام کنند که در صورت نیاز به ابلاغ احضار قضایی در حساب کاربری فرد موردنظر ثبت شده است.