تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۷:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۸۳

رئیس اتاق بازرگانی تبریز خبرداد:

برگزاری بیست و سومین همایش ملی صادرات غیرنفتی در تبریز/ افزایشی در صادرات استان مشاهده نمی کنیم

رئیس اتاق بازرگانی تبریز از برگزاری بیست و سومین همایش ملی صادرات غیرنفتی در تبریز خبر داد و گفت: با هماهنگی صورت گرفته پنجشنبه ۲۳ آذر این همایش در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، صمد حسن‌زاده  در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی از برگزاری بیست و سومین همایش ملی صادرات غیر نفتی در تبریز خبر داد و اظهار کرد: این همایش قرار بود 9 آذر برگزار شود که به دلیل تداخل با برنامه‌های هیئت دولت، جهت حضور تعدادی از وزرا به تاخیر افتاد.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی صورت گرفته پنجشنبه 23 آذر این همایش در تبریز برگزار می‌شود افزود: آذربایجان شرقی قطب تولید و صادرات بود ولی در سال‌های اخیر جایگاه خود را از دست داده است.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه آذربایجان شرقی توانمندی بسیار بالایی دارد ولی به خاطر ضعف زیرساخت مناسب و مدیریت‌ها به عقب افتادگی دچار شده ایم ابراز داشت: باید برای ارتقای جایگاه استان بر اساس دغدغه اشتغال و تولید با رویکرد صادراتی تلاش کنیم. 

وی با تاکید براینکه فرسودگی صنایع بزرگترین مشکل صنایع استان است تصریح کرد: اگر نوسازی نشود در بازار جهانی نمی توانیم رقابت کنیم.

حسن زاده با اشاره به اینکه قیمت تمام شده محصولات ما بیش از میانگین دنیا است و نمی تواند با دنیا رقابت کند خاطر نشان کرد: باید در مورد قیمت تمام شده و نوسازی ماشین‌آلات صنعتی برنامه ریزی و اقدام شود.

وی با بیان اینکه آمار ارائه شده در افزایش صادرات مربوط به افزایش 20 درصدی نرخ ارز است افزود: شاهد افزایش قابل توجهی در صادرات نیستیم. 

رئیس اتاق بازرگانی تبریز با تاکید بر اینکه امروز نیاز به اشتغال و توسعه صادرات داریم تا جایگاه واقعی آذربایجان را بازپس بگیریم خاطرنشان کرد: باید اکنون صادرات به مهمترین رویکرد صنایع تبدیل شود.