تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۲:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۹۸۴

مدیرعامل سازمان پارک‌های شهرداری تبریز:

باغات تبریز شناسنامه‌دار می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز از شناسایی ۸۰۰ باغ شناسنامه دار با مساحت ۳۰۰ هکتار خبر داد و گفت: طرح شناسنامه دار کردن باغات تبریز به زودی آغاز می شود.

به گزارش تبریز بیدار ،  محمدحسین حسن‌زاده در جلسه مشترک با مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز با بیان این خبر اظهار کرد: این موضوع موجب ارتقا توانمندی و تسهیل در مسائل اقتصادی مربوط به باغات است. 
  
حسن‌زاده با تاکید بر اینکه طی سال‌های اخیر هیچ گونه تغییر کاربری در باغات تبریز رخ نداده و اجازه این کار را نمی‌دهیم، تصریح کرد: برای شناسنامه‌دار کردن باغات مهمترین رکن ، اعتماد سازی بین سیستم شهرداری، جهاد کشاورزی و باغداران است. 
  
وی همچنین از برنامه‌ریزی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز جهت ارائه تسهیلات رایگان به باغداران نیز خبر داد و افزود: خدماتی از قبیل هرس، سم پاشی، گیاه پزشکی، توزیع نهال رایگان، مبارزه با علف های هرز و... از جمله این اقدامات است. 
  
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: باغداران باید توجه داشته باشند که با اجرای این طرح هیچ گونه قصد تعرض و تغییر کاربری باغات را نداریم . 
  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز نیز در این دیدار اظهار داشت: اراضی تبریز در صورت ساماندهی مناسب یکی از بهترین و مهمترین بخش‌ها جهت جذب گردشگر در تبریز ۲۰۱۸ هستند. 
  
فیروز باقرزاده افزود: ما باید کاری کنیم که کشاورز به فکر تغییر کاربری باغ و مزرعه خود نباشد و این اتفاق زمانی محقق می‌شود که حفظ کاربری باغ برای کشاورز صرفه اقتصادی داشته باشد. 
  
باقرزاده طرح شناسنامه‌دار کردن باغات تبریز را اتفاقی ماندگار و تاریخی دانست و گفت: هنر این است که بتوانیم خاک خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنیم. 
  
وی ادامه داد: ما برای اجرای این طرح زمانی موفق هستیم که اجرای آن با مشارکت مردم همراه باشد که برای این امر باید منافع مردم را در نظر بگیریم. 
  
گفتنی است، طرح شناسنامه دار کردن باغات تبریز با همکاری نهادهای مختلف همچون دانشگاه تبریز، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، خانه کشاورز، سازمان نظام مهندسی و... اجرا می شود.