تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۶۹۰۳۴

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان در گفتگو با تبریزبیدار خبرداد:

رتبه هشتم آذربایجان شرقی در طرح پاییزه کتاب کشور/ ارائه تخفیف های 20 الی 25 درصدی در طرح پاییزه کتاب

محمدپور اظهار کرد: استان آذربایجان شرقی از بین 31 استان مشارکت کننده در طرح پائیزه کتاب رتبه هشتم را به لحاظ تعداد کتابفروشی ها از آن خود کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد محمدپور در گفت وگو با خبرنگار تبریزبیدار اظهار کرد: استان آذربایجان شرقی از بین 31 استان مشارکت کننده در طرح پائیزه کتاب رتبه هشتم را به لحاظ تعداد کتابفروشی ها از آن خود کرده است.


وی ادامه داد: از 29 کتابفروشی که عضو طرح پائیزه کتاب شدند، 22 کتابفروشی از مرکز استان و مابقی از شهرستان به ارائه تخفیف 20 و 25درصدی می پردازند.


محمد پور گفت: طرح «پائیزه کتاب» جزء طرح های بسیار خوب حوزه کتاب محسوب می شود؛ حمایت از مصرف کننده کالای فرهنگی اقدام ارزشمندی است.


وی ضمن تأکید بر برگزاری مستمر طرح های فصلی موسسه خانه کتاب در سال های آینده، افزود: بر اساس نگرش میدانی بنده، طرح «پائیزه کتاب» توانسته است در افزایش میزان سهم کتاب در سبد کالای خانواده ها موثر واقع شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان این که تأثیر اجرای طرح «پائیزه کتاب» در افزایش انگیزه ماندگاری کتابفروشان در این حرفه قابل توجه است، ادامه داد: کتابفروشان با اجرای این طرح می توانند به تدریج برای حرفه شان توجیه اقتصادی داشته باشند و تغییر کاربری ندهند.

محمدپور با بیان این که اجرای طرح «پائیزه کتاب» هم به نفع کتابفروشان است و هم برای کتابخوانان منفعت دارد، افزود: اطلاع رسانی این طرح باید تقویت شود تا همگان از سبک و سیاق اجرای آن و منفعت های آن مطلع شوند.

وی افزود: پیشنهاد می کنم در طرح «پائیزه کتاب» میزان حمایت از کتابخوانان حرفه ای و اهالی فرهنگ و قلم نسبت به سایر افراد، متفاوت تر باشد تا این گروه از افراد بتوانند از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را ببرند.

نظرات

IR

سلام- در اوایل انقلاب تبریز از نظر تعداد کتاب فروشی رتبه دوم را داشت از جمله بازارچه کتاب و پاساژجنبی آن همه کتاب فروش بودند که الان به فروش لوازم تحریر و...روی آوردند

مهدی
IR

آقای محمدپور بفرمایند که در استان چه اقداماتی جهت بهبود سطح مطالعه انجام داده اند؟!