تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۵:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۶۹۰۳۵

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

خروجی کوره های پتروشیمی سلامت مردم تبریز، باغ معروف و کجوار را تهدید می کند

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم از نبود فیلتر قوی در خروجی کوره های پتروشیمی که سلامت مردم تبریز علی الخصوص اهالی ساکن در روستاهای باغ معروف و کجوار را تهدید میکند انتقاد کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در آیین بهره برداری از مخزن ۱۶ میلیون لیتری ذخیره نفتا در پتروشیمی تبریز با بیان اینکه نبود فیلتر در خروجی کوره های این شرکت سلامت مردم تبریز علی الخصوص اهالی ساکن در روستاهای باغ معروف و کجوار را تهدید میکند گفت: برای جلوگیری از ورود گازهای مخرب و آلاینده های زیست تخریب پذیر به فضای زندگی مردم باید حفاظت از محیط زیست و ایجاد فضای سبز عنصر اصلی برنامه های توسعه محور باشد.

امام جمعه تبریز افزود: شرکت پتروشیمی در راستای حفاظت از محیط زیست برنامه های خود را در سه محور فرآیند مدیریت جنبه ها و آثار زیست محیطی، فرآیند مدیریت پسماند ها و فرآیند مدیریت پایش و اندازه گیری آلاینده های زیست محیطی دنبال میکند اما برای رفع کامل آثار مخرب آلاینده های زیست تخریب پذیر این اقدامات کافی نیست.

وی با تاکید بر اینکه آب، خاک، هوا و جنگل ها از عناصر موثر در محیط زیست است، گفت: سالم سازی و ایجاد نوار سبز در کنار ارائه خدمات فنی و مهندسی از اهمیت بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین با اشاره به خطرات ناشی از خشک شدن دریاچه ارومیه گفت: آثار مخرب زیست محیطی دریاچه ارومیه ساکنان استان های شمالغرب کشور از جمله آذربایجانشرقی را با خطر جدی مواجه کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: هرچند اقدام موثر و چشمگیری در این رابطه صورت نمگیرد اما باید توجه داشت خشک شدن این دریاچه آثار مخرب زیست محیطی زیادی به دنبال دارد.

امام جمعه تبریز از مسئولان ذیربط با محیط زیست خواست در حراست و حفاظت محیط زیست بیش از پیش حساسیت داشته باشند.

نظرات

سپیده
IR

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز دارند مشکلات مردم را به مسئولین گوشزد می نمایند اما گوش شنوایی در مسئولین دولتی نمانده است....