تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۶۹۰۶۰

استاندار اسبق آذربایجان شرقی:

تا به امروز قدم اجرایی قابل توجهی برای اقتصاد مقاومتی برداشته نشده است/ ترامپ ما از ترامپ آنها دیوانه تر است!

عبدالعلی زاده با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی سند بالادست اسناد توسعه کشور است، اظهار داشت: تا به امروز قدم اجرایی قابل توجهی برای اقتصاد مقاومتی برداشته نشده است .

به گزارش تبریز بیدار ، علی عبدالعلی زاده صبح امروز در بیست و سومین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور، با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی سند بالادست اسناد توسعه کشور است، اظهار داشت: تا به امروز قدم اجرایی قابل توجهی برای اقتصاد مقاومتی برداشته نشده است و اقتصاد مقاومتی راهبردی برای حرکت حداقل 50 سال آینده است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی می گوید راهبرد ما این است که کشور باید به کشوری درون زا و برون گرا تبدیل شود، یعنی 80 میلیون نفر کار کرده و تولید کنند و کل جهت گیری اقتصاد مقاومتی همین است.

استاندار اسبق آذربایجان شرقی، با اشاره به راه اندازی نمایشگاه های بین المللی در زمان استانداری خود در دهه 70، گفت: روزی که من از ایجاد نمایشگاه تبریز حمایت کردم می دانستم که اقتصاد آذربایجان نیاز به کانال پایدار صادراتی دارد و نمایشگاه را برای صادرات ایجاد کردیم.

وی ادامه داد: صادرات، بستر ارتباط استان با خارج از کشور است و اقتصاد مقاومتی می خواهد صادرات بیش از واردات باشد و ما در ابتدای انقلاب به دنبال معکوس این مسئله بودیم اما شکست خوردیم.

عبدالعلی زاده با اشاره به عملکرد خود در زمان استانداری، یادآور شد: روزی که من در سال 71 استاندار شدم، نرخ بیکاری استان 10.5 درصد، و میانگین کشوری 9.5 درصد بود و پس 5 سال بعد نرخ بیکاری در کشور 11.2 درصد شد اما نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی به 6.6 درصد شد.

وی افزود: این مسئله در شرایطی رخ داد که بنده ریالی از دولت مرکزی پول بخواهم، جغرافیای مزیت استان های کشور یعنی این که به فکر پول نفت نباشیم و با شناسایی مزیت های استان آن ها را به ثروت تبدیل کنیم.

استاندار اسبق آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه اقتصاد از سیاست کتک می خورد و نباید سیاسی شود، گفت: اقتصاد مقاومتی محصول کار مجمع تشخیص مصلحت نظام است و پس از قرائت این متن، بنده خدمت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رفتم و آقای هاشمی فرمود که رهبر معظم انقلاب یک واو مصوبه را کم نکرده و همان را به عینه ابلاغ کردند که نشان دهنده لطف رهبری و کار کارشناسی مجمع است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی منشور وحدت ملی و چتری است که همه اقوام و جریانات سیاسی وابسته به قانون اساسی می توانند در زیر این چتر برای سرافرازی ایران خدمت کنند.

عبدالعلی زاده همچنین در میانه اظهارات خود به اظهارات سال 85 خود و آغاز #دولت_نهم اشاره کرد و گفت نباید قضاوت های روزنامه ای و کیهانی کرد بلکه قضاوت ما باید براساس واقعیت باشد.

وی افزود: بنده جرأت نمی کنم ترامپ را دیوانه خطاب کنم، چراکه حداقل چندین کتاب او به زبان فارسی ترجمه شده است، اما ترامپ ما (اشاره به رئیس جمهور سابق) از آنها دیوانه تر بوده و است.

نظرات

راد
IR

آقای تبریزبیدار، شماکه جرات نمی کنید مطالب واضح علمی وتاریخی را درسایت خود منعکس کنید چطور توهین به این بزرگی را تیتر اخبار خود می کنید فاعتبروا یااولی الابصار.