تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۰:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۶۹۰۸۲

درخواست محیط زیست به دنبال تشدید آلودگی هوا؛

شهروندان تبریزی به جای خودروی شخصی از حمل ونقل عمومی استفاده کنند

سازمان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با صدور بیانیه ای خواستار همکاری مردم برای کاهش آلودگی هوای تبریز شد.

به گزارش تبریز بیدار ،  سازمان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با صدور بیانیه ای خواستار همکاری مردم برای کاهش آلودگی هوای تبریز شد.


 این اداره کل شنبه در بیانیه ای از شهروندان خواست تا برای کاهش آلودگی هوای تبریز تا حد امکان از تردد با خودرو شخصی در داخل شهر پرهیز کنند.

در ادامه این بیانیه از مردم درخواست شده است از وسایل حمل و نقل عمومی برای مسافرت های درون شهری استفاده کرده و از سوزاندن برگ و درختان در باغ های اطراف تبریز و آتش زدن ضایعاتی مانند لاستیک، سیم و زباله خودداری کنند.

در این بیانیه ضمن تاکید بر لزوم صرفه جویی مصرف گاز طبیعی و مدیریت مصرف انرژی، از شهروندان خواسته شده معاینه فنی خودروی شخصی و تنظیم منابع احتراق خانگی را به عنوان یک اولویت و در راستای مسئولیت شهروندی انجام دهند.

در این بیانیه همچنین آمده است استفاده از گلدان‌های متعدد در خانه برای ایجاد یک سیستم تهویه طبیعی و حفظ اکسیژن مورد نیاز راهکار خوبی برای پالایش آلودگی هوا در فضای بسته منازل است.

گفتنی است تبریز پس از بارش های پاییزی هفته گذشته، وارد یک دوره رکود جوی شده تا جایی که امروز و برای ششمین روز متوالی شاخص های هواشناسی و زیست محیطی وضعیت جوی این شهر را برای بسیاری از گروه های سنس ناسالم نشان می دند.

نظرات

بهرام
IR

دوستان متاسفانه فرهنگ استفاده از وسایل عمومی در تبریز جا نیفتاده است من خودم امروز خانمی را دیدم که برای خرید نان از یک کوی به کوی بعدی با خودروی شخصی آمده بود که برخی افراد اعتراض کردن و اما ایشان بی توجه بودند... لذا همین طرح زوج و فرد خودروها بهترین گزینه ای بود که باید اجرایی می شد...