تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸:۵۱ شناسه خبر : ۱۰۶۹۱۲۴

مسئول روابط عمومی محیط زیست استان در گفت‌وگو با تبریزبیدار؛

شاخص آلودگی به 163 رسیده است/ به راهکارهای ما گوش ندهند، تا پایان سال شاهد این آلودگی‌ها خواهیم بود/ از عصر امروز حجم آلودگی‌ها کمتر خواهد شد

داوود قاسم زاده گفت: هم اکنون شاخص آلودگی هوای تبریز 163 می باشد و ناسالم برای تمامی گروههای سنی است.

به گزارش تبریز بیدار ، داوود قاسم زاده در گفتگو با خبرنگار  این پایگاه خبری اظهار داشت: هم اکنون شاخص آلودگی هوای تبریز 163 می باشد و ناسالم برای تمامی گروههای سنی است.

وی افزود: دلیل اصلی این آلودگی منابع متحرک شامل وسایل حمل و نقل می باشد و با اجرایی شدن طرح زوج و فرد شاهد این هستیم که از 173 به 163 رسیده که باید مردم بیش از این مراعات کنند.

مسئول روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان ادامه داد: درخواست ما این است که شهروندان با خودروهای شخصی سفر نکنند چراکه تنفس آلودگی در خودروی شخصی و وسایل حمل و نقل عمومی برابر است و هیچ فرقی ندارد.

قاسم زاده اظهار داشت: دلیل اصلی ذرات 2.5میکرون فقط خودروها هستند و متاسفانه 72 درصد آلودگی هوای تبریز شامل منابع متحرک و 28 درصد شامل کارخانه ها و سوخت خانگی می  باشد.

وی افزود: پیش بینی ما این است که از عصر امروز کم کم آلودگی هوا کمتر شود و از بعداز ظهر فردا به روند عادی بازگردیم.

مسئول روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان در واکنش به پرسش شهروندان مبنی بر عدم تعطیلی دانشگاه ها و ادارات در این روزها اظهار داشت: طبق قانون شاخص بالای 150 باعث تعطیلی مدارس شده و شاخص بالای 200 باعث تعطیلی ادارات و دانشگاهها می شود و در این زمینه مسئولین امر قانون را رعایت کرده اند.

قاسم زاده همچنین اظهار داشت: راهکارهای ما این است که در فصل سرما تمامی ادارات پنجشنبه ها تعطیل گشته و توسعه فضای سبز جدی گرفته شده و همچنین برقراری سرویس اجباری برای کارمندان ادارات در نظر گرفته شود در غیر این صورت تا پایان سال بازهم شاهد این حجم از آلودگی ها خواهیم بود.


نظرات

IR

جلو این همه سواری با شماره 25 و 27 و 37 و ... روزانه به تبریز رو بگیرید.

IR

ادارات بزرگ مانند دارایی را از مرکز شهر بیرون بکشید.