تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۰۰:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۶۹۳۸۶

اعتراض تراکتوری ها حکم عجیب کمیته انضباطی؛

در اين راى مهربانانه مجازات خاطيان فراموش شد

حکم کمیته انضباطی در مورد بازی پرسپولیس و تراکتورسازی اعلام شد که در پی آن باشگاه تراکتورسازى با اعتراض شدید به حکم عجیب و غیرمنتظره فدراسیون فوتبال خواستار تجدیدنظر در حکم صادره از سوى کمیته انضباطى شد.

به گزارش تبریز بیدار ، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشور رای دیدار تیم‌های پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز را به شرح زیر اعلام کرد:

تیم پرسپولیس تهران به یک جلسه بازی بدون حضور تماشاگر و ۱۵۰میلیون ریال جریمه نقدی و تیم تراکتورسازی تبریز به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

در پى صدور حکم کمیته انضباطى فدراسیون فوتبال پیرامون مسابقه تیم‌های تراکتورسازى و پرسپولیس، باشگاه تراکتورسازى مراتب اعتراض رسمى و قانونى خود را جهت تجدیدنظر در این حکم عجیب و غیرمنصفانه اعلام می‌نماید.

بررسى مستندات و تصاویر تلخ مسابقه روز جمعه نشان می‌دهد که بدون تردید فحاشى و توهین‌های ناشایست هواداران میزبان به صورت منظم و سازمان‌یافته با برنامه‌ریزی قبلى صورت پذیرفته و امکان مسامحه و مماشات در قبال چنین بی‌اخلاقی وسیع و گسترده‌ای وجود ندارد.

حکم کمیته انضباطى که می‌بایست موجب اصلاح فضاى مسموم فعلى و پیشگیرى از تکرار چنین وقایع تلخى گردد مع الاسف نسبت به باشگاه متخلف بسیار مهربانانه و نسبت به مردم شریف آذربایجان دور از انصاف و عدالت است.

سؤال اینجاست که وقتى وقوع جرم واضح و روشن بوده و مجرم معین و مشخص است چگونه احکام صادره شامل مجرمین و مرتکبین مسلم این اتفاق نگردیده است؟

مباشرت کانون هواداران باشگاه پرسپولیس در این اتفاق قابل انکار نبوده و نیست اما در قبال چنین تخلف بزرگى که موجب توهین به میلیون‌ها نفر از مردم شریف ایران گردیده صدور چنین حکم مهربانانه‌ای چه معنى و مفهومى دارد؟

باشگاه تراکتورسازى در این موضوع مطالبه‌ای بیش از حق قانونى خود نداشته اما بر مبناى قانون و عطف به مقررات بین‌المللی فوتبال که شدیدترین برخورد را با جرائم مرتبط با موضوع نژادپرستى و توهین به اقوام پیش‌بینی نموده، خواستار تجدیدنظر مؤثر و منصفانه در این حکم عجیب است.

از مسئولان محترم فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطى درخواست می‌شود ضمن برخورد شدید با باشگاه متخلف که قطعاً فراتر از یک محرومیت کوتاه تشریفاتى است، ضمن معرفى عاملان و مسببان این واقعه، مجازات این اشخاص نیز بر اساس وسعت جرم اعلام شود.

همچنین در صورتى که نسبت به خواسته به حق این باشگاه توجهى صورت نگیرد از ظرفیت‌های قانونى جهت احقاق حق خود در محاکم داخلى و بین‌المللی بر اساس مقررات و ضوابط استفاده خواهیم نمود.

نظرات

US

پرسپوليس مورد حمايت دولت مجازات نميشه نگران نباشيد