تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۶۹۳۸۹

سخنگوی کمیسیون اجتماعی:

عدم پرداخت به موقع حقوق معلمان به نارضایتی‌های اجتماعی دامن می‌زند/ در بودجه پیش بینی شده، دولت پرداخت کند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی با تأکید بر پرداخت به موقع حقوق حق التدریسی‌ها، گفت: عدم پرداخت به موقع حقوق معلمان به نارضایتی‌های اجتماعی دامن می‌زند.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی با تأکید بر پرداخت معوقات فرهنگیان و معلمان حق التدریس، عنوان کرد: با توجه به گذشت بیش از چهار ماه از آغاز شروع سال تحصیلی ولی هنوز مطالبات فرهنگیان حق التدریس از سوی آموزش و پرورش پرداخت نشده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مراجعات بسیاری در این خصوص از سوی فرهنگیان حق التدریس که تعداد آن‌ها کم هم نیست، داشته است، گفت: پرداخت حق الزحمه معلمان حق‌التدریس در بند(و) از تبصره 9 بودجه سال 96 قید شده و مجلس برای این مهم اعتبارات لازم را در بودجه پیش بینی کرده است لذا این بند قانونی هرچه سریع‌تر باید اجرایی شود.

وی با یادآوری اینکه پرداخت حقوق حق التدریسی‌ها که پا به پای سایر معلمان زحمت فراوانی می‌کشند باید با حقوق معلمان پرداخت شود، اضافه کرد: عدم پرداخت به موقع حقوق این عزیزان نارضایتی‌های اجتماعی به بار می‌آورد و در روحیه معمان تأثیر منفی می‌گذارد.

ساعی با بیان اینکه معلمان از اقشار مهم و تأثیرگذار در جامعه هستند که با توجه به شغلی که دارند، نباید تحت فشار قرار گیرند، افزود: هر معلم سرپرست و گرداننده یک خانواده است که عدم پرداخت به موقع حقوق یک معلم می‌تواند تبعات نامناسبی برای خانواده و به تبع آن برای جامعه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نسبت به این مسئله باید حساس باشد و پیگیری مطالبات و حقوق معلمان حق التدریسی پس از بازگشایی جلسات علنی مجلس مجددا پیگیری می‌شود