تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۶۹۳۹۶

نائب رئیس مجلس جلسه را ترک کرد

جلسه صنعتگران آذربایجان شرقی با پزشکیان به جنجال کشیده شد!

جلسه ی هم اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با نایب رئیس مجلس به درگیری بین اعضا کشیده شد بطوریکه مسعود پزشکیان با اظهار گلایه شدید مجبور به ترک جلسه گردید.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از ترجمان صبح، عصر دیروز نایب رئیس مجلس به دعوت اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در جمع آنان حضور یافت تا به مشکلات و درد دل های آنان گوش فرا دهد.

صنعت و معدن در کشور به ویژه آذربایجان شرقی حال و روز خوبی نداشته و با مشکلات بسیاری مواجه است با اینحال اما به نظر می رسد گذشته از مسئولان دولتی، تشکل های صنفی نیز در بیان مطالبات و خواسته های خود هنوز به پختگی و هماهنگی درون گروهی نرسیده اند چراکه نمود این واقعیت در جلسه ی دیروز اثبات شد.

موضوع از آنجا شروع شد که برخی از افراد حاضر در جلسه، با طرح مسایل و مشکلات بانکی چون تسهیلات و چک های برگشتی و نیز مشکلات مربوط به مالیات از نایب رئیس مجلس خواستار اطلاح قوانین و رویه های موجود شدند.

نایب رئیس مجلس نیز با اشاره به اینکه برای حل مشکلات موجود فقط طرح مسئله کافی نیست و باید شما به عنوان نمایندگان تشکل های صنفی نسبت به ارائه پیشنهاد و راهکارهای عملی اقدام کنید گفت: تنها راه حل و فصل مشکلات و موانع موجود ارائه راهکارهای فوری و عملی است و ما نمایندگان هم قول می دهیم به صورت جدی پیگیر آن باشیم.

وی حتی در ادامه جلسه با تماس تلفنی با سیف، رئیس کل بانک مرکزی از وی برای حل مشکلات اهالی صنعت و معدن آذربایجان شرقی قول مساعد گرفت.

با اینحال اما عده ای از حاضران با سخنان و رفتار نسنجیده جو جلسه ی هم اندیشی را برهم زدند گرچه افرادی چون رئیس انجمن صنایع غذایی استان با اشاره به تلاش های پزشکیان برای حل و فصل مشکلات استان سعی در آرام کردن جو متشنج این جلسه داشت.

به طور حتم درگیری برخی از اعضای حاضر در جلسه ی خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی و البته گستاخی و جسارت برخی از آنان درحضور نایب رئیس مجلس که به اذعان هر دو جناح سیاسی کشور، ظرفیتی بی بدیل برای آذربایجان شرقی محسوب می شود، نشانگر آن است که ما حتی برای اصلاح رویه های معمول هم با مشکل مواجه هستیم!

پرواضح است که حضور نماینده تبریز در جایگاه نایب رئیسی مجلس، فرصتی طلایی است برای بیان و پیگیری مطالبات مردم آذربایجان اما تنها افرادی که قدر این فرصت را ندانسته و حتی نسبت به مسعود پزشکیان کم لطفی می کنند، از همین دیار بوده اند!

همانگونه که مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی اخیرا اظهار کرد: به لطف وجود دکتر پزشکیان، وزرا به راحتی در جلسات مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی شرکت می‌کنند که ضروری‌است از این فرصت پیش آمده برای رفع مشکلات استان استفاده کنیم.

با اینحال باید از مسئولان دولتی و فعالان بخش خصوصی پرسید تاکنون از این پتانسیل به چه میزان استفاده کرده اید؟!

به طور حتم حوادث دیروز خانه صنعت و معدن و تجارت در خصوص تشکل های دیگر صنفی هم صادق است اما تا زمانیکه این تشکل ها به هماهنگی درون گروهی نرسیده و آداب “هم اندیشی” را فرا نگیرند، نباید انتظار داشت که مشکلات موجود در کشور حل و فصل گردد.

نظرات

مخاطب
IR

انتظار حل مشکلات توسط پزشکیان بیهوده است.